DPMB připravuje Rok otevřených dveří – zveřejní virtuální prohlídky svých areálů

Dopravní podnik města Brna veřejnosti zprostředkuje virtuálně prohlídky svých areálů v rámci tzv. Roku otevřených dveří.

V průběhu roku na novém webu prohlidky.dpmb.cz postupně zveřejní na 50 videí z různých pracovišť od vozoven přes dispečinky až po měnírny elektrického napětí.

Každý měsíc se bude jednat o jednu až dvě prohlídky, jako první se zde objeví na Nový rok záběry z nové haly denního ošetření a očisty v Pisárkách a z místní vozovny. Během roku pak fandové dopravy tímto způsobem navštíví vozovny Medlánky, Husovice, Komín, ústřední dílny, sídlo DPMB na Novobranské, měnírnu v Králově Poli, energetický dispečink na Radlasu a další. Videa začal DPMB pomocí dronu pořizovat v říjnu letošního roku a bude v tom pokračovat do poloviny roku 2021.

Ke každému místu zájemci najdou jedno sestříhané hlavní video z interiérů i exteriérů a pak tři další, která se areálu věnují podrobněji (proto 16 pracovišť a cca 50 videí). Rok otevřených dveří tak nahradí prozatím pozastavené pravidelné exkurze, které DPMB každý měsíc na různých pracovištích pro veřejnost organizuje.

 „Současná situace je zároveň možností hledat nové cesty, alternativy k těm, na které jsme zvyklí. Proto zájemcům o dopravu přineseme více než 50 videí, která nechají nahlédnout do 16 různých areálů a pracovišť. Lidé budou moci tímto způsobem navštívit vozovny, ale například i měnírny elektrické energie, energetický dispečink a podobně,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

TZ DPMB s úpravami redakce

Leave a Reply

%d bloggers like this: