Ostravský dopravní podnik posouvá projekt instalace kamer ve svých vozidlech

Dopravní podnik Ostrava (DPO) posouvá projekt instalace kamerových systémů ve svých vozidlech. Podle dopravce vybraný dodavatel, který měl dodat kamerové systémy do vozidel, ve kterých ještě nejsou, nesplnil požadavky stanovené smlouvou. DPO tak musí celé výběrové řízení opakovat.

Předmětem veřejné zakázky „Rozšíření kamerových systémů ve vozidlech MHD“ je vybavení 16 ks tramvají, 17 ks trolejbusů a 135 ks autobusů kamerovým systémem se záznamem a jejich zprovoznění.

Omlouváme se všem našim cestujícím, ale projekt nestíháme. Víme, jak je pro vás tento systém důležitý, ale dodavatel nesplnil naše požadavky. Od záměru však neustupujeme a vybíráme nového dodavatele, který nám pomůže tento náš strategický cíl naplnit,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

Dopravní podnik Ostrava má v současné chvíli více než 1800 kamer v 250 vozidlech. Z průzkumu, které si DPO nechává každoročně vypracovat, je patrné, že 99 % cestujících v Ostravě podporuje záměr DPO mít ve všech vozidlech kamerové systémy.

Zdroj: DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: