Společnost Scania školí na dálku pomocí chytrých brýlí

V současné nelehké době vyřešila společnost Scania školení pomocí chytrých brýlí. Díky tomuto způsobu je možné v reálném čase vidět, jak smontovat motor nebo převodovku.

Dosud Scania používala pro práci a komunikaci na dálku schůzky na platformě Teams. Když však pracovníci výrobního závodu ve Zwolle potřebovali praktické školení, našla své uplatnění nová technologie: chytré brýle. Jsou to speciální brýle umožňující video komunikaci tím, že přenášejí to, co vidí člověk, který je má nasazené. Stephan van der Burg, vedoucí týmu ve výrobním závodě Scania Zwolle, pomocí nich ukázal svým kolegům, jak smontovat motor. Připravovalo se zahájení výroby nového motoru V8 a nové převodovky a v krátké době bylo třeba vyškolit mnoho kolegů.

Stephan van der Burg měl nasazené brýle a jeho kolegové na svých obrazovkách viděli to, co viděl on. Ruce měl volné na práci a mohl zároveň vysvětlovat, co právě dělá. Jeho kolegové mu mohli na dálku pokládat otázky, stejně jako kdyby se všichni fyzicky sešli při školení. „Pro všechny to byla nová zkušenost, ale nakonec to považovali za velmi zajímavé a užitečné“ uvedl Stephan van der Burg.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: