U obce Světec se srazily nákladní vlaky, jeden strojvedoucí nehodu nepřežil

K železniční nehodě došlo krátce po 14. hodině u obce Světec v Ústeckém kraji. Střetl se zde nákladní vlak společnosti ČD Cargo a společnosti Unipetrol Doprava. Jeden ze strojvedoucích při nehodě zemřel, druhý je zraněný. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů.

Tři vozy převážející propan-butan a jeden vůz na přepravu uhlí po srážce vykolejily. Je poškozené trakční vedení a železniční svršek včetně výhybek. Provoz ve stanici Světec bude zastavený několik dní. Předběžný odhad škod je na infrastruktuře Správy železnic 4,5 mil. Kč, ČD Cargo 9 mil. Kč a Unipetrol 34 mil. Kč.,“ uvádí Správa železnic na svém Twitteru.

„Vyšetřování mimořádné události je teprve na začátku, nicméně již nyní lze předběžně konstatovat, že jeden z nákladních vlaků měl zastavit před návěstidlem zakazující jízdu, což se nestalo. Výpravčí zaznamenal, že příslušný nákladní vlak nedovoleně projel kolem návěstidla zakazujícího jízdu, začal činit příslušná opatření, ale v ten okamžik již srážce nebylo možné zabránit. Zabezpečovací zařízení ve stanici fungovalo podle předběžné prohlídky správně ani nebylo v poruše. Drážní inspekce pochopitelně bude prověřovat také stav drážních vozidel,“ uvádí k nehodě vlaků Drážní inspekce.

Dopraváček / Martin Dufek, foto: Správa železnic a HZS Ústeckého kraje

Leave a Reply

%d