Rakouská ÖBB Cargo Group propojila Česko s Maďarskem a Tureckem

Nové železniční propojení Brna s Budapeští a tureckým Köseköy zajistí stabilní transport zboží mezi Českem, Maďarskem a Tureckem. Nákladní vlaky tak všechna tři města propojují dvěma spoji týdně od 5. května 2021.

Rakouská ÖBB Cargo Group rozšířila svou intermodální síť o spojení Budapešti s Brnem a zároveň zdvojnásobila stávající železniční spoj mezi Budapeští a tureckým Köseköy. Dvakrát týdně tak bude moct být transportováno zboží přímo z Turecka do Maďarska a poté dále do Česka. Obě spojení jsou integrována do takzvané TransNET RCG, a umožňují tak přepravu zboží do všech cílových destinací sítě RCG. Díky novému dopravnímu napojení je možné zboží dále transportovat z Brna do severní a severovýchodní Evropy a z tureckého Köseköy až do Asie. Využít lze i budapešťské napojení na Novou hedvábnou stezku.

Nové spojení Brna s Budapeští bude nejen efektivnější, ale i ekologičtější variantou dopravního řešení mezi Maďarskem a Českou republikou v rámci přepravy kontinentálního a námořního zboží. Kontejnerové překladiště Brno navíc linka spojí s budapešťským terminálem BILK během pouhých dvanácti hodin. Díky přímému napojení na největší terminál skupiny ÖBB Rail Cargo Group v Budapešti nabízí RCG nejen komplexní terminálové služby, ale také napojení na přístav Koper prostřednictvím RCG TransNET, s nímž je rychlé, spolehlivé a levné spojení mezi jadranským přístavem a Českou republikou i sousedním Slovenskem zaručeno.

Zdroj: Eurocomm-PR Praha, foto: ÖBB, Peschl

Leave a Reply

%d bloggers like this: