Bratislavský DP vsadil na značku Otokar, pořídí 70 autobusů

Dopravní podnik Bratislava podepsal rámcovou smlouvu se společností Otokar Otomotiv na nákup 70 kloubových autobusů Otokar KENT C. Dodání prvních vozidel z této rámcové smlouvy se očekává na přelomu let 2021 a 2022.

Nové autobusy budou klimatizované s moderně upraveným interiérem, na jehož provedení výrobce autobusů spolupracuje s evropskými dodavateli. Nebude chybět WiFi připojení, USB nabíječky pro dobíjení drobné elektroniky a systém APC pro automatické počítání cestujících. Bezpečnost a informovanost cestujících bude zajištěna kvalitním kamerovým systémem a moderním informačním systémem, včetně hlásičů pro slabozraké a nevidomé. Součástí informačního systému budou i nedávno představeny novinky: vnější plnobarevné informační tabule a nové vnitřní informační panely, které zobrazují aktuální odjezdy dalších relevantních linek v reálném čase.  K dispozici budou mít cestující 39 hygienických koženkových sedadel. Sedačky modré barvy budou vyhrazeny pro cestující se sníženou pohyblivostí. Moderní vozidla budou splňovat nejpřísnější emisní normu EURO VI stupeň D. Cena jednoho autobusu je 254 950 Eur.

Vozový park autobusů stárne i přes pandemii Covid-19 a je třeba kromě trolejbusů a tramvají modernizovat i autobusovou základnu. O několik měsíců bude bratislavský vozový park autobusů posílen, kompletně nízkopodlažní a z převážné části také klimatizovaný. Moderní autobusy přinesou našim cestujícím vyšší míru komfortu a bezpečnosti, neboť nahradí staré vysokopodlažní autobusy a zároveň splní nejpřísnější emisní normy a limity. Výsledná cena jednoho autobusu potvrzuje úmysl nového vedení DPB chovat se ekonomicky, efektivně a hospodárně i při nákupech vozidel DPB,” uvádí předseda představenstva DPB Martin Rybanský.

Společnost Otokar má více než 50-letou historii a v současnosti vyrábí vozidla za použití evropských, zejména německých, komponentů značek jako DAF, ZF či MAN, které budou použity i ve vozidlech dodaných do Bratislavy.

Foto: DPB
Vozidla značky Otokar na veletrhu TRANSEXPO 2018 v Polsku

Dopraváček / Marin Dufek, zdroj a foto: DPB

Leave a Reply

%d bloggers like this: