Při noční nehodě autobusu v Brně se zranilo 11 lidí

Při nehodě se zranilo 11 lidí, z toho tři těžce. Mezi těžce zraněnými je i řidič autobusu.

Tři profesionální hasičské jednotky zasahovaly u nehody autobusu městské hromadné dopravy, ke které došlo krátce před půl dvanáctou v noci v Kníničské ulici v Brně. Řidič s autobusem z dosud nezjištěných příčin narazil do stožáru trolejového vedení. Nehoda si vyžádala celkem 11 zraněných osob, z toho tři těžce. Zda byla příčinou zdravotní nevolnost řidiče šetří policisté.

Naši operátoři vyslali na místo celkem sedm prostředků, konkrétně pět záchranářských posádek, lékaře v setkávacím systému a inspektora provozu. Pomáhaly také dvě převozové sanitky. Zdravotníci se postarali o jedenáct zraněných, z toho ve třech případech šlo o zranění těžká. Ve zbylých případech se jednalo o zranění lehká až středně těžká. Naše posádky ošetřovaly především poranění hlavy, páteře a končetin. Po ošetření jsme pacienty převezli k další péči do Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny, Vojenské nemocnice a Úrazové nemocnice,“ uvádí na svých webových stránkách ZZS JmK.

Řidič nočního autobusu na lince 98 odjel z Hlavního nádraží ve 23 hodin a jeho cílovou stanicí měly být Bystrc a Žebětín. Po odbočení z ulice Veslařské ze zatím neznámých důvodů narazil v Kníničské ulici před mostem do stožáru trolejového vedení. Příčinu nehody vyšetřuje Policie České republiky, se kterou dopravní podnik úzce spolupracuje. Podle materiálů a informací, které má Dopravní podnik města Brna k dispozici, by se s největší pravděpodobností mohlo jednat o zdravotní indispozici řidiče. Řidič autobusu u brněnského dopravního podniku pracuje 27 let, noční linky řídí dlouhodobě. Prochází pravidelnými zdravotními prohlídkami a školeními, před nástupem na směnu splňoval všechna zákonná nařízení týkající se nezbytného odpočinku. Podle prvních dostupných informací z vozu nepřekročil povolenou rychlost,“ uvádí DPMB v tiskové zprávě.

„Vyvineme maximální úsilí, abychom okolnosti nehody co nejdříve zjistili. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o technickou závadu na vozidle. Tento incident nás velmi mrzí a nejvíce si přejeme, aby cestující i náš řidič byli brzy v pořádku,“ uvedla tisková mluvčí DP Hana Tomaštíková.

Kloubový autobus značky Solaris z roku 2016 pracovníci dopravního podniku převezli do vozovny v Medlánkách, kde bude k dispozici pro vyšetřování. Předběžná škoda se pohybuje ve statisících korunách, o osudu autobusu rozhodne až technická kontrola. Autobus byl v dobrém technickém stavu, prochází pravidelnými technickými prohlídkami.

Dopraváček / Martin Dufek, foto a zdroj: HZS JMK a DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: