Vozový park DPMB rozšířily nové autobusy SOLARIS

Prvních 6 autobusů SOLARIS již dorazilo do vozovny Medlánky, v provozu se jich cestující dočkají v příštím týdnu. Zbývajících 7 pak výrobce dodá ve druhé polovině července.

Za dodávku 13 autobusů zaplatil dopravní podnik 94 miliónů korun. Díky tomu, že DPMB výrobci dodal vlastní sadu komponent Řídicího a informačního systému, ušetřil na každém voze 132 tisíc, celkově tedy 1,7 milionu korun.

Dvacet autobusů SOLARIS Urbino 18 jsme již zakoupili a uvedli do provozu v loňském roce. Jsme rádi, že se dodávka dalších třinácti letos podaří v letních měsících, kdy cestující ocení každý klimatizovaný vůz navíc. Procento vozů s touto výbavou každoročně roste, zatímco v roce 2019 jsme měli 136 klimatizovaných autobusů, po dodání celé zakázky, jich budeme mít letos 199. Z celkového počtu 331 autobusů tvoří téměř dvě třetiny,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Mezi přednosti nových vozů SOLARIS Urbino 18 vedle celovozové klimatizace patří USB nabíječky, systém RIS2 a širokoúhlé LCD monitory. Sedadla pro cestující jsou plastová, na sedací části opatřená potahovou látkou, která zamezí klouzání a zajistí cestujícím lepší tepelnou pohodu. Jedním z benefitů pro řidiče budou například vyhřívaná čelní skla, což zvýší komfort i bezpečnost jízdy.

Nové autobusy SOLARIS Urbino 18 v provozu nahradí dosluhující autobusy Karosa B961, kterých máme 18 a plánujeme je postupně do konce roku vyřazovat. S novými autobusy se cestující setkají například na linkách 40, 42, 44, 50 a 84,“ dodal Havránek.

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: