Brněnský DP začal s modernizací tramvají Škoda 13T

Všech 49 tramvají typu ŠKODA 13T Dopravního podniku města Brna postupně projde modernizací. První opravený vůz zasáhne do pravidelného provozu s cestujícími do konce týdne. Kromě modernizace výzbroje budou mít vozy i interiérová vylepšení a nový vzhled, který připomíná tramvaje Drak.

Tramvaje Škoda 13T dopravní podnik nakoupil postupně v letech 2007 – 2016. Jedná se o pětičlánkové nízkopodlažní vozy s elektrickou výsuvnou plošinou pro nástup vozíčkářů. Pro tyto vozy je typické stříbrné čelo vozu v designu Porsche, v interiéru prvních sérií pak typické umístění části sedadel podélně naproti sobě. Nejčastěji se s nimi cestující svezou na linkách 2, 3, 5 nebo 6.

Kromě každodenních kontrol a běžných oprav prochází všechny vozy DPMB v závislosti na počtu ujetých kilometrů různými stupni prohlídek. Po 600 tisících kilometrech pracovníci ústředních dílen vozy rozpojí na jednotlivé články, demontují vnější i vnitřní vybavení, všechny díly zkontrolují, očistí, opraví nebo vymění. Stejně tak postupují s podvozky. V závěru prací, které trvají v případě tramvaje 13T pět měsíců, vůz složí a provedou přelakování karoserie. Náklady na materiál a práci činí na jeden vůz přibližně šest miliónů korun,“ uvádí k modernizaci tisková mluvčí DPMB Hana Tomaštíková.

V letošním roce uplynulo 14 let od pořízení prvních z celkem 49 tramvají Škoda 13T s designem Porsche. Vzhledem k tomu, že už vozy z první série najezdily v provozu 600 tisíc kilometrů, nastal podle našeho servisního plánu čas na provedení takzvané velké prohlídky, během které se vůz demontuje na části, zkontroluje a provede výměna opotřebených komponent. Navíc jsme přidali několik prvků pro cestující a také zcela nový design,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Nový design vychází z grafického stylu tramvaje Drak, který je charakteristický oblými červenými liniemi. Připomíná kličkování vozů DPMB v městském provozu.

Nad rámec běžných úkonů dopravní podnik ve vozech provedl několik úprav, které ocení zejména cestující. „Některá sedadla jsme pro větší pohodlí otočili po směru jízdy. V interiéru jsme mezi články doplnili schodek navíc, který je osvětlený a zajistí tak větší bezpečnost cestujících při průchodu vozem. Zcela nové bude i čalounění na sedadlech, použili jsme stejný vzor jako při výrobě tramvají Drak,“ doplnil Havránek.

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: