Aktuální situace na železnici po nočních bouřkách

Silné noční bouřky mají za následek významné komplikace provozu na železnici. Mezi nejčastější důvody přerušení provozu patří především pády stromů do kolejiště nebo na trakční vedení, výpadky napájení trakčního vedení, poruchy traťového či staničního zabezpečovacího zařízení, bahno a voda v kolejišti.

Aktualizace 12:00 hod.

Zastavena byla doprava i na hlavní odklonové trase z Brna do Prahy přes Havlíčkův Brod. Zde silná bouřka poškodila trakční vedení, od 8:08 je obnoven provoz po jedné koleji. Úplné obnovení provozu předpokládáme vzhledem k rozsahu škod během zítřka.

Intenzivně se pracuje na opravě trakce v úseku České Budějovice – Horní Dvořiště, původní předpoklad kolem 11. hodiny se bohužel posouvá. Mezi Velešínem a Kaplicí popadaly další stromy a poškodily trakční vedení. Odhad obnovení provozu je až ve večerních hodinách.

Složitá situace je na trati 225 z Veselí nad Lužnicí do Havlíčkova Brodu. Zde je na více místech poškozené trakční vedení. Provoz se pokusí Správa železnic obnovit do dnešní půlnoci.

V jižních Čechách zůstává zastavený provoz v úseku Rybník – Lipno, vlaky by se na trať mohly vrátit zítra.

Aktualizace 9:00 hod.

Podařilo se obnovit provoz po jedné koleji na koridoru z Olomouce do Prahy, mezi Červenkou a Zábřehem popadaly stromy na trakční vedení. Zastavena doprava byla i na hlavní odklonové trase z Brna do Prahy přes Havlíčkův Brod. I zde silná bouřka poškodila trakční vedení, od 8:08 je obnoven provoz po jedné koleji, úplné obnovení provozu předpokládáme vzhledem k rozsahu škod během zítřka. Intenzivně pracujeme na opravě trakce v úseku České Budějovice – Horní Dvořiště, zde je předpoklad kolem 11. hodiny.

Stav 6:00 hod.

Aktuálně je zastaven nebo omezen provoz na 35 úsecích, nejvíce pak v jižních Čechách a na Vysočině. Stromy na trakčním vedení zastavily provoz na koridoru mezi Červenkou a Zábřehem na Moravě. Správa železnic intenzivně pracuje na obnovení provozu.

Od včerejšího večera do dnešního rána zaznamenala Správa železnic 95 mimořádností s následkem omezení či zastavení provozu. Mezi nejčastější důvody přerušení provozu patří především pády stromů do kolejiště nebo na trakční vedení, výpadky napájení trakčního vedení, poruchy traťového či staničního zabezpečovacího zařízení, bahno a voda v kolejišti,“ uvádí Kateřina Šubová ze Správy železnic.

Aktuální stav provozu na tratích je také možno sledovat zde: https://grapp.spravazeleznic.cz/

Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: Správa železnic

Zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: