Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM pomáhá jižní Morav

Z transparentního účtu Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM dnes bylo odesláno celkem 540 tisíc korun na pomoc zaměstnancům Českých drah a ČD Cargo, které postihlo ničivé tornádo na jižní Moravě. Částka bude rozdělena mezi šestnáct rodin.

„I řada našich zaměstnanců přišla o střechu nad hlavou nebo byla přírodní katastrofou jinak postižena, iniciovali jsme pro ně proto okamžitou pomoc a hned druhý den po řádění živlu jsme na jih Moravy doručili první finanční podporu. Zároveň se mezi našimi lidmi zvedla obrovská vlna solidarity, kdy se zaměstnanci hlásili do služby, aby nahradili kolegy, kteří ve svých domovech řeší následky ničivé bouře,“ uvádí tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Kromě pomoci zaměstnancům nabízí ČD pomoc celému postiženému regionu. Na místě jsou k dispozici lůžkové vozy ČD a léhátkové vozy ČD Cargo, zaměstnanci drah organizují sbírku materiální pomoci v několika železničních stanicích, na místě pomáhají dobrovolníci z řad zaměstnanců, ČD Cargo řeší případný odvoz suti atd.

Zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: