Aktuální situace na železnici po nočních bouřkách

Silné noční bouřky mají za následek významné komplikace provozu na železnici. Mezi nejčastější důvody přerušení provozu patří především pády stromů do kolejiště nebo na trakční vedení, výpadky napájení trakčního vedení, poruchy traťového či staničního zabezpečovacího zařízení, bahno a voda v kolejišti. Drážní hasiči tak vyjížděli dohromady k 54 případům.

Stav 9:00 hod.

Zasaženy byly traťové úseky zejména v Plzeňském, Jihočeském, Středočeském, Pardubickém, Královehradeckém kraji a v Kraji Vysočina. Situaci se v drtivé většině případů dařilo rychle stabilizovat, nyní se evidují 4 zastavené úseky.

Na čtvrtém koridoru jde o úsek mezi Chotýčany, Hlubokou nad Vltavou a Nemanicemi, kde během včerejšího večera a dále pak i v ranních hodinách došlo k pádu většího počtu stromů do kolejiště a trakčního vedení, které je silně poškozeno. Stromy se již podařilo odklidit, před zahájením opravných prací nyní dochází k vyproštění uváznutého vlaku ČD Cargo. Následně proběhne oprava trakčního vedení. Obnovení provozu je nyní odhadováno na zítřejší dopoledne.

Na čtvrtém koridoru je zasažený také úsek mezi Českými Budějovicemi a Včelnou, kde došlo vlivem pádu stromů k poškození trakčního vedení. Oprava zde výhledově potrvá do dnešního poledne.

Na obnovení provozu se kvůli pádu stromů do kolejiště a na trakční vedení pracuje také v úsecích mezi Leštinou u Světlé a Světlou nad Sázavou a mezi Újezdem u Chocně a Čermnou nad Orlicí. I v těchto případech se předpokládá obnovení provozu během dneška.

Zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: