Praha pořídí nové prvky městského mobiliáře

Praha uzavřela smlouvu na dodávku nových prvků městského mobiliáře se společností Energovod CZ, a.s., která zvítězila v otevřeném výběrovém řízení vyhlášeným městskou společností Technologie hl. m. Prahy (THMP).  Konkrétně se jedná o dodání nových zastávkových přístřešků, zábradlí a velkokapacitních odpadkových košů, jejichž jejich instalaci a výměnu v ulicích metropole zajistí THMP namísto stávajícího mobiliáře poskytovaného od 90. let soukromou společností. Smlouva vypršela na konci letošního června a hlavní město Praha se rozhodlo ji dále neprodlužovat.

Nové prvky městského mobiliáře budou THMP dodávány od roku 2021 do roku 2023 a celková hodnota dodávky a instalace činí 689 880 800 Kč bez DPH. Smlouvu s dodavatelem uzavírá městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která také připravovala výběrové řízení a zajistí kompletní inženýring a instalaci nového mobiliáře vlastními silami. Konkrétní podobu dodávaných prvků určila mezinárodní designerská soutěž v roce 2016.

„Praha musí mít kontrolu nad tzv. městským nábytkem ve svých ulicích. Městská firma Technologie hlavního města Prahy v otevřeném řízení vybrala dodavatele pro nový pražský mobiliář a pokračuje v ukončování problematické smlouvy z 90. let. Výměna starých zastávkových přístřešků začne už letos v listopadu. Dojde i k omezení vizuálního smogu na dalších zařízeních v našich ulicích,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Zdroj: MHMP

Leave a Reply

%d bloggers like this: