RegioJet zahájil spolupráci s dopravcem UNITED BUSES

Společnost RegioJet nově začala spolupracovat s dopravcem UNITED BUSES. Vybrané spoje UNITED BUSES jsou nyní také v nabídce přes rezervační systém RegioJet.

Na spoje jde přitom zakoupit jak přestupní jízdenka z dalších vnitrostátních a mezinárodních vlakových a autobusových tras RegioJet, tak i samostatná jízdenka pouze pro trasu daného spoje provozovaného UNITED BUSES (s výjimkou trasy Český Krumlov – Lipno a zpět, kde lze koupit pouze transferovou jízdenku), uvádí RegioJet.

Díky této spolupráci doplnily síť žlutých spojů vlakových a autobusových spojů RegioJet v ČR nová spojení a destinace:

  • Brno – Třebíč – Telč – Jindřichův Hradec – České Budějovice a zpět
  • Brno – Litomyšl – Hradec Králové – Pec pod Sněžkou a zpět
  • Český Krumlov – Vyšší Brod – Lipno a zpět (víkendový provoz)

„Díky spolupráci s UNITED BUSES rozšiřujeme výrazně nabídku spojení pod značkou RegioJet. Cestující mohou pohodlně na jednu jízdenku využít výhodné kombinace spojů obou dopravců – a přestupovat mezi autobusy a vlaky RegioJet například v Brně a následně na tu stejnou jízdenku cestovat s UNITED BUSES do jižních či východních Čech. Spolupráci začínáme a máme zájem o její rozšíření i na další trasy,“ říká Ivana Sachsová, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

„Expresní autobusové spoje UNITED BUSES nabízejí vysoký komfort autobusové dopravy a obsluhují trasy a místa, kam spoje RegioJet zatím nejezdily. Právě díky naší nové spolupráci budou mít zákazníci více možností, jak se pohodlně dostat do turisticky atraktivních míst, jako jsou například Telč, Litomyšl či Jindřichův Hradec, nebo do krajských měst České Budějovice či Hradec Králové“, dodává Josef Šelepa, ředitel pro linkovou dopravu ze společnosti UNITED BUSES.

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé vyjely její autobusy 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice – Brno. V témže roce zahájila pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdí také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové.

Foto: UNITED BUSES

Zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: