Brněnskou křižovatku u Semilassa se podařilo opravit rychleji, tramvaje se zde rozjedou již v pondělí

Tramvaje v pondělí 9. srpna poprvé projedou po opravené křižovatce u Semilassa. Pokud bude v neděli 8. srpna příznivé počasí pro dokončovací práce (malování vodorovného značení), bude v pondělí křižovatka průjezdná i pro řidiče. Během pěti měsíců se oblast dočkala 167 metrů nové kanalizace, 210 metrů vodovodu, 350 metrů nové tramvajové trati i nového povrchu vozovky. Na kompletní rekonstrukci křižovatka čekala téměř deset let.

Během rekonstrukce Dopravní podnik města Brna opravil 350 metrů tramvajové trati. Zastávka Semilasso ve směru z centra je nově bezbariérová s přístupovým přechodem pro bezpečnější nástup a výstup cestujících. Náklady na projekt činí 42 milionů Kč. Zhotovitelem projektu byly Dopravní stavby Brno, s. r.o. Práce probíhaly v úzké koordinaci městských firem Brněnské vodárny a kanalizace, Dopravní podnik města Brna a Brněnské komunikace.

Od pondělí 9. srpna 2021 se tak na své původní trasy vrátí autobusové a trolejbusové linky 30, 41, 43, 44, 53, 71, 84, N90 a N91, které od března projížděly odklonem Metodějovou ulicí, i tramvajové linky 1 a 6, které během jednotlivých etap stavby měnily své trasy a konečné stanice. Linka 6 v první fázi zajížděla do vozovny Medlánky, linka 1 v další fázi končila na nádraží Královo Pole a přesun cestujících do Řečkovic zajišťovala od Semilassa kyvadlová linka X1.

Foto: DPMB

Během rekonstrukce tramvajové trati jsme kompletně vyměnili kolejový rošt, který byl v nevyhovujícím technickém stavu. Současně jsme použili všechny moderní prvky pro snížení hlučnosti. Vzhledem k nedostatečné osové vzdálenosti doposud nebylo možné míjení tramvají v zatáčce od Semilassa ke královopolskému nádraží, což bylo pro provoz tramvajové dopravy problematické. Během rekonstrukce došlo k technické úpravě křížení tak, aby mohly vozy místem projíždět souběžně,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: