Siemens Mobility dodá 20 vícesystémových elektrických lokomotiv Vectron společnosti Railpool

Společnost Railpool, jedna z předních evropských společností nabízející pronájmem kolejových vozidel, si objednala 20 vícesystémových lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility. Lokomotivy budou dodány v několika etapách počínaje březnem 2022.

Lokomotivy jsou určeny pro provoz v jedenácti zemích východního koridoru (Německo, Rakousko, Polsko, Chorvatsko, Česko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko). Vozidlový park společnosti Railpool v současné době tvoří více než 400 lokomotiv včetně 33 jednosystémových elektrických lokomotiv Siemens. Po dodání vozidel z této první objednávky na vícesystémové elektrické lokomotivy od společnosti Siemens Mobility bude provozovat Railpool celkem 53 lokomotiv Siemens.

Lokomotivy Vectron MS objednané společností Railpool disponují maximálním výkonem 6,4 MW a maximální provozní rychlostí 200 km/h. Jsou rovněž vybaveny požadovanými národními vlakovými zabezpečovacími systémy i evropským vlakovým zabezpečovacím systémem (ETCS).

“Jsme hrdí na to, že Railpool poprvé zařazuje do svého vozového parku vícesystémové elektrické lokomotivy Vectron od společnosti Siemens Mobility. Naše lokomotiva Vectron je nejenom symbolem spolehlivosti a vysokého výkonu, což jsou vlastnosti, které plně odpovídají potřebám přeshraniční železniční dopravy v Evropě. Jméno Siemens Mobility je symbolem blízkosti k zákazníkovi a včasných dodávek,” řekl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla společnosti Siemens Mobility.

Zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: