OBRAZEM: V Brně vyjela „záchranářská šalina“

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje (ZZS JMK) slaví letos 15 let od chvíle, kdy se sloučila v krajskou organizaci. Tramvajový vůz VarioLFR.E evidenčního čísla 1551 toto výročí připomíná svým polepem. Žlutá tramvaj bude jezdit jeden rok, nejčastěji na lince číslo 1.

Cestující se v „záchranářské šalině“ dozví nejen o práci zdravotníků, ale také informace o poskytování první pomoci. „Žlutý vůz je symbolickým poděkováním našim zaměstnancům za jejich náročnou práci, která se v „době covidové“ stala ještě náročnější,“ uvádí ZZS JMK na sociálních sítích.

Děkuji velmi za podporu našemu zřizovateli, tedy Jihomoravskému kraji, dále městu Brnu, Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR a také Dopravnímu podniku města Brna. Ti všichni nám významnou měrou pomohli náš plán zrealizovat. A doplním ještě, ZÁCHRANÁŘSKÁ ŠALINA je poděkováním nejen našim zaměstnancům, ale všem zdravotníkům za jejich náročnou práci v době covidu. Je to vyjádření úcty a sounáležitosti,“ říká Hana Albrechtová, ředitelka jihomoravské záchranky.

Foto: ZZS JMK

V tramvaji budou umístěné plakátky, kde bude prostřednictvím obrázků srozumitelně vysvětleno poskytnutí první pomoci, například při zástavě oběhu. Dále pak budou ve voze letáčky s informacemi, jak správně vytvořit záchrannou uličku nebo jak používat aplikaci Záchranka. Zájemci si budou moci přečíst také zajímavá čísla v souvislosti s činností naší organizace. Třeba kolik jsme v loňském roce ošetřili pacientů nebo kolikrát vzlétnul záchranářský vrtulník,“ doplňuje Hana Albrechtová.

Info ZZS JMK:

Přednemocniční neodkladnou péči poskytuje ZZS JMK v rámci celého regionu, jedná se o území o rozloze 7.195 km2 s 1,2 milionu obyvatel. Kraj pokrývá s 23 výjezdovými základnami, včetně letecké záchranné služby. V roce 2020 bylo ošetřeno téměř 97 000 pacientů.

Foto: ZZS JMK
Foto: ZZS JMK
Foto: ZZS JMK
Foto: ZZS JMK
Foto: ZZS JMK

Zdroj a foto: ZZS JMK

Leave a Reply

%d bloggers like this: