Nejlepším Čechem na soutěži Euroskills byl Tomáš Eichler ze společnosti Scania

Absolvent programu Mladí Profesionálové Scania a v současnosti mechanik nákladních vozidel této švédské značky se stal na mezinárodní soutěži řemeslných a odborných dovedností nejlepším ze čtveřice Čechů. Ve své kategorii „Údržba nákladních vozidel“ skončil jen pár bodů pod stupni vítězů a obsadil páté místo.

Tato soutěž bývá nazývána také jako evropský šampionát pro mladé profesionály. Čtyři sta soutěžících se v rakouském Štýrském Hradci utkalo v celkem 38 kategoriích od zednických prací až po programování. V údržbě nákladních vozidel obsadil Tomáš Eichler páté místo a jen necelá desetina získaných bodů ho dělila od stupňů vítězů. A to i přes to, že soutěž probíhala na vozidlech konkurenční značky. „Právě zorientovat se na dané značce vozidla pro mne bylo tím nejtěžším. Musel jsem se naučit během krátkého časového úseku používat a vyhledávat v naprosto rozdílných manuálech a schématech. To bylo ze začátku dosti složité, stejně jako na daném vozidle bylo těžší různé součástky najít. Nebylo vůbec snadné zvládnout zadaný úkol ve třech hodinách,“ popisuje Tomáš Eichler, co pro něj bylo na soutěži nejtěžší.

Jeho odborný mentor Jan Buřič ho ovšem za zvládnutí náročných úkolů chválí: „Tomáš si vedl naprosto skvěle! S počáteční drobnou nervozitou se velmi rychle vypořádal a předvedl úžasný výkon. Když vezmu v potaz neuvěřitelnou náročnost soutěže a skutečně obrovskou konkurenci, byl jeho výkon přímo mistrovský.“ Tomáš pak své páté místo okomentoval poměrně zklamaně: „Přál jsem si a doufal v trochu vyšší umístění, ale udělal jsem chyby, kvůli kterým to na lepší místo nestačilo. Ukázalo mi to moje nedostatky, na kterých potřebuji ještě zapracovat. Ovšem nakonec můžu být spokojený, protože se mi podařilo získat dostatek bodů, abych získal alespoň cenu pro nejlepšího Čecha. Za to jsem opravdu rád.“

Jan Buřič, který má ve Scanii na starosti technický trénink zaměstnanců, je ale z výsledku svého svěřence naopak nadšený: „Tomův výsledek byl podle mne opravdu výborný. Potvrzuje to i právě cena za nejlepšího soutěžícího z celého týmu České republiky. Rád bych proto Tomášovi touto cestou poděkoval za jeho nasazení a přístup s jakým celou akci prožíval.“

Další ročník soutěže se bude konat za dva roky v Petrohradu. Společnost Scania má v plánu po této úvodní zkušenosti vyslat svého zástupce i do Ruska.

Zdroj a foto: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: