České dráhy zahájily prodej jízdenek a rezervací na jízdní řád 2022

České dráhy dnes zahájily předprodej jízdenek a rezervací ve svém e-shopu a v mobilní aplikaci Můj vlak na jízdní řád 2022, který začne platit od 12. prosince 2021. 

Cestující si mohou zakoupit vnitrostátní a mezistátní jízdenky a také rezervace, které jsou zahrnuty v rezervačním systému Českých drah. Předprodej je až 60 dní. V současné době tak lze zakoupit jízdenky a rezervace na vánoční prázdniny a cestování kolem Vánoc a Nového roku. Rezervace na spoje Českých drah lze ode dneška zakoupit také na pokladnách v železničních stanicích. Vlastní předprodej jízdenek na jízdní řád 2022 v „kamenných“ pokladnách společnosti probíhá v obvyklé lhůtě 60 dní, tedy od poloviny října,“ uvádí mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Do e-shopu a mobilní aplikace Českých drah budou ještě doplněny rezervace zahraničních dopravců, kteří je spustí v pozdějším termínu, a také některé trasy a spoje, které budou v novém jízdním řádu ovlivněny mimořádně rozsáhlou výlukovou činností.

České dráhy provozují svůj e-shop od roku 2005.  V současnosti v něm nabízejí nákup jízdenek a rezervací na všechny spoje Českých drah v rámci Česka, na mezistátní spoje do řady států Evropy včetně navazujících spojů vybraných partnerů a také doklady na nostalgické vlaky národního dopravce.  V nabídce e-shopu jsou současně k dispozici jízdenky Systému jednotného tarifu One Ticket pro celou českou železniční síť a dopravce, kteří jsou v systému zapojeni. Stejné možnosti nákupu jízdních dokladů nabízí i mobilní aplikace Můj vlak, ve které cestující získají všechny podstatné informace o své cestě vlaky Českých drah. 

Zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: