V Brazílii vyjel první spoje společnosti FlixBus, spojil města São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte

Ve středu 1. prosince 2021 vypravila společnost FlixBus první autobusová spojení v Brazílii. Současná síť zahrnuje města São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte. FlixBus nabízí až dvanáct odjezdů denně na dvou hlavních trasách ze São Paula do Rio de Janeira a Belo Horizonte. Nabídka nového spojení se setkala s velkým ohlasem brazilských zákazníků, kteří si mohli rezervovat jízdenky již od poloviny listopadu.

Touto expanzí přináší FlixMobility svůj ekologický obchodní model na jeden z největších autobusových trhů na světě. Přibližně 60 % brazilské populace využívá dálkové autobusy.

Společnost FlixBus prozatím nabízí přímé spoje na dvou hlavních trasách: São Paulo – Rio de Janeiro a São Paulo – Belo Horizonte. Na trase São Paulo – Rio de Janeiro je nabízeno osm odjezdů denně v obou směrech. Na trase São Paulo – Belo Horizonte jezdí čtyři spoje denně, rovněž v obou směrech.

Nové spoje bude provozovat společnost Grupo Adamantina, první místní partner společnosti. V autobusech naleznou cestující mezinárodní standard společnosti, který zahrnuje v Evropě běžné služby, jako je například bezplatné Wi-Fi připojení k internetu na palubě.

“Brazílie je pro nás díky svým kontinentálním rozměrům strategickým a vysoce potenciálním trhem. Jako společnost, známá inovací mobility v celosvětovém měřítku, chceme nabídnout cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování ještě většímu počtu spotřebitelů po celém světě. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme zahájit svou činnost v Brazílii,” říká André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus.

Zdroj a foto: FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: