PID: Trvalé změny na linkách provozovaných společností OAD Kolín

Celostátní změna jízdních řádů se od neděle 12. prosince 2021 dotkla i příměstských autobusových linek provozovaných společností OAD Kolín. Na několika linkách došlo k úpravě trasy, u některých se změnily časové polohy, aby na sebe autobusy lépe navazovaly. Dochází i k zlepšení spojení obcí s některými školami.

Nejzásadnější změnou je zavedení zcela nové autobusové linky 538 Městec Králové-Křinec, která nahrazuje výrazně omezený provoz železniční lokálky 062 mezi Městcem Králové a Křincem. V souvislosti se zavedením nové linky se upravují trasy a jízdní řády navazujících linek 540, 541 a 542.

Prosincové úpravy jízdních řádů přinesou řadu změn. Od 12. prosince dochází k výraznému omezení provozu na železniční trati Městec Králové-Křinec, kterou nahradí autobusová linka a v návaznosti na to dojde i k úpravě dalších linek kolem této trati, aby na sebe vše lépe navazovalo,“ sdělil výkonný ředitel autobusového dopravce OAD Kolín Ing. Martin Pípal.

Linka 540 Poděbrady-Pátek-Záhornice pojede po nové trase. Přestupní bod na linku 541 se přesouvá z Netřebic do Úmyslovic, ve zrušené části trasy je nahrazena linkou 541. Změna přinese zrychlení spojení do Poděbrad pro Dymokury, Chotěšice a Záhornice s možným přestupem do Nymburka. Zároveň se zlepší návaznost linky na vlaky v Poděbradech. Nově se zařazuje noční spoj z Poděbrad po 20. hodině.

Linka 541 Nymburk-Úmyslovice-Městec Králové-Dlouhopolsko má rovněž novou trasu. Přestupní bod na linku 540 se přesouvá z Netřebic do Úmyslovic. Ve zrušené části je nahrazena přesměrovanými linkami 540 (v úseku Netřebice-Dymokury), 542 (Dymokury-Rožďalovice) a 463 (Rožďalovice-Hasina). Změny přinesou zlepšení návaznosti na vlaky v Nymburce. Čerstvě bude jezdit noční spoj po 20. hodině z Nymburka do Městce Králové.

Novou trasu má i linka 542 Poděbrady-Dymokury-Rožďalovice, ve zrušené části ji nahrazuje přesměrovaná linka 540. Linka od neděle navazuje na vlaky v Poděbradech i v pracovní dny. Spoje z Dymokur do Rožďalovic budou jezdit v pracovní dny i o prázdninách ve dvouhodinovém intervalu. Úprava linky reaguje na požadavky obce Dymokury a cestujících, kterým chybělo spojení směrem na Černou Horu a Svídnici.

Na základě požadavků obcí je přidán polední školní spoj na lince 421 z Kouřimi do Bohouňovic II, který bude odvážet děti prvního stupně po školním vyučování.

Na lince 432 bude ranní školní spoj do Mladé Boleslavi veden po dálnici, zastavovat bude na nově zřízených zastávkách Mladá Boleslav,Jičínská a Mladá Boleslav,Česana (směr Lysá nad Labem).

Na lince 487 je nově zřízena zastávka Uhlířské Janovice,škola.

Vybrané páry spojů na lince 499 budou zajíždět do Charvatců, zajistí tak spojení obce se školou v Semčicích.

Na lince 543 bude vybraný pár spojů zajíždět do obce Sány, zlepší se tak spojení do školy v Libici nad Cidlinou. Další vybrané spoje pojedou v Poděbradech až ke škole.

Na linku 598 je přidán ranní víkendový pár spojů na trase Poděbrady-Městec Králové.

Linka 662 se v Čelákovicích prodlužuje z náměstí kolem železniční stanice na Toušeňskou.

Na základě požadavků obcí se posiluje v odpolední špičce provoz na lince 681. Spoj je prodloužen z Ratboře do Uhlířských Janovic a zavádí se spoj z Uhlířských Janovic do Kolína.

Zdroj: OAD Kolín, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d