Do konce ledna se omezí provoz pražské MHD

Od dnešního dne se do konce ledna mírně omezuje provoz pražské MHD, a to cca o 9 %.

Již mnoho let dochází s ohledem na obvyklý pokles využití PID na počátku roku k mírnému omezení nabídky spojů zejména ve špičkových obdobích. V letošním roce s ohledem na epidemickou situaci ovšem nelze provoz omezovat zcela v závislosti na aktuální poptávce, protože ta je nadále nižší až o 30 % oproti obvyklým hodnotám. Proto budou od 3. do 30. ledna 2022 městské linky PID v Praze v provozu podle poloprázdninových jízdních řádů, které snižují nabídku spojů během dne v průměru pouze o cca 9 %. Mírné omezení provozu PID po Novém roce je nyní naplánováno i s ohledem na maximální nasazení většiny provozních pracovníků dopravců v závěru roku 2021, kdy bylo při zvýšené nemocnosti i počtu karantén vynaloženo velké úsilí na to, aby až do vánočních svátků všechny spoje jezdily v maximálním rozsahu bez omezení. S ohledem na prognózy ÚZIS, které v souvislosti s nástupem koronavirové varianty omikron očekávají výrazný růst počtu nakažených i nutných karantén již v první polovině ledna, je provoz PID nyní nastaven tak, aby bylo co nejvíce eliminováno riziko mimořádného nevypravení části spojů vyvolané potenciálním nedostatkem provozního personálu,“ uvádí tiskový mluvčí organizace ROPID Filip Drápal.

V metru se v tomto režimu prodlužují intervaly v ranní i odpolední špičce pracovního dne o 10 až 30 sekund (nejméně na lince C)

Na tramvajových linkách platí intervaly delší o 1–2 minuty jen v odpolední špičce

Na linkách městských autobusů dochází k prodloužení intervalů mezi spoji na páteřních linkách ráno z 6 na 7,5 minuty a odpoledne ze 7,5 na 10 minut, na doplňkových linkách ráno z 12 na 15 minut a odpoledne z 15 na 20 minut.

Podle Filipa Drápala se v případě příznivého vývoje epidemické situace se bude možné k plnému rozsahu provozu městských linek PID vrátit od pondělí 31. ledna 2022.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: