Středočeský kraj připravuje kvůli omikronu systémové opatření v dopravě

Vzhledem k očekávanému prudkému nárůstu incidence mutace COVID – 19 omikron v populaci, která se týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj systémové opatření, kterým se zajistí maximální možná míra zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje.

S platností od 12. 1. 2022 bude dispečink PID ve spolupráci s dopravci operativně zasahovat do provozu linek – jak v autobusech, tak ve vlacích s tím, že tyto informace budou zveřejňovány denně na webu www.pid.cz a na sociálních sítích (vždy opět na stránkách či kanálu PID) a to vždy v 19:00 hodin v den před následujícím dnem provozu.

Absolutní prioritou zůstávají školní spoje a spoje v dopravních špičkách do a ze zaměstnání. Již v průběhu příštího týdne lze očekávat zvýšení výpadků spojů na jednotlivých linkách v důsledku onemocnění nebo povinných karantén řidičů autobusů či strojvůdců vlaků,“ uvádí Oldřich Buchetka, tiskový mluvčí IDSK.

Od 17. 1. 2022 dojde k zavedení dočasně omezeného provozu s prioritou zachování školních spojů (prázdninový provoz bez omezení školních spojů!). Toto opatření se dotkne primárně linek s velkou hustotu spojů formou prodloužení intervalu.

„I přes takto nastavená opatření NELZE vyloučit, že v jednotlivých případech nedojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště. Naposledy se tak stalo na lince Praha, Černý Most – Mladá Boleslav. Výše uvedená opatření budou platit do odvolání, předpokládáme cca do poloviny února 2022,“ dodává Oldřich Buchetka.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: IDSK

Leave a Reply

%d bloggers like this: