Škoda Transportation jmenovala nového šéfa obchodu a člena představenstva

K dnešnímu dni se stal Mike Niebling (55) novým Senior Viceprezidentem pro Obchod a členem představenstva společnosti Škoda Transportation. Přední evropský výrobce vozidel pro hromadnou dopravu tak nadále posiluje TOP management a vysílá jasný signál, že se chce ještě více zaměřit na prodej svých produktů na další trhy, a to i v západní Evropě. Skupina Škoda Transportation je součástí Skupiny PPF.

Ve skupině Škoda Transportation bude Mike Niebling zodpovědný za globální obchod, kde se bude zaměřovat zejména na kolejová vozidla (vlaky, tramvaje a metro). Klíčovou roli v tom budou hrát jeho bohaté zkušenosti, protože se v prodeji těchto dopravních prostředků pohybuje již více než 21 let.

„Naším dlouhodobým cílem je posilovat naši pozici na klíčových trzích, a také se ještě více prosadit v západní Evropě, kde vidíme veliký potenciál. Mike Niebling má velmi bohaté zkušenosti s prodejem kolejových vozidel po celé Evropě a bude tak pro celou skupinu velkým přínosem a pomůže nám v naplnění našich vytyčených cílů. Tento krok je tak dalším z mnoha, kterými podporujeme naše ambice stát se klíčovým hráčem ve výrobě vlaků, tramvají i ostatních prostředků hromadné dopravy po celé Evropě,“ říká Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Mike Niebling vystudoval strojní inženýrství se zaměřením na technologii kolejových vozidel na Technické univerzitě v Drážďanech. Hned po studiu nastoupil do společnosti Bombardier Transportation, kde působil téměř 29 let, a to zejména na vysokých manažerských postech. Měl na starost prodej kolejových vozidel, lokomotiv napříč celou Evropou. Kromě již zavedených trhů se zabýval i rozšiřováním obchodních příležitostí na nové trhy.

Skupina Škoda Transportation má více než 160letou tradici strojírenské výroby a patří mezi přední evropské výrobce vozidel pro hromadnou dopravu. Zákazníkům nabízí jednopodlažní i dvoupodlažní vlaky, tramvaje, metro, trolejbusy, elektrobusy a u všech produktů zajišťuje i full servis. Nyní skupina vyrábí vlaky nejen pro Českou republiky, ale také na Slovensko, do Lotyšska i Estonska. V brzké době představí první soupravu metra pro Varšavu a vyrábí také tramvaje pro sedm německých měst (např. Mannheim a Bonn), Helsinky a také pro Ostravu, Plzeň a Brno.

Zdroj a úvodní foto: Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: