Ostravský dopravní podnik omezí z důvodu vysoké nemocnosti řidičů další spoje

Dopravní podnik musí od dnešního dne omezit další spoje a zavádí novou kolonku v tramvajových jízdních řádech.

Více než každý pátý řidič DPO je v pracovní neschopnosti, proto se od 4. února přistupuje k dalšímu omezení dopravy. Na většině tramvajových linek dojde k prodloužení intervalů, a tím ke snížení celkového počtu spojů. Tramvajový provoz MHD se přiblíží prázdninovému jízdnímu řádu.

„Jsme uprostřed další vlny epidemie. Aktuálně nemůže pracovat až 230 našich řidičů, z 1 059 členné posádky. Abychom minimalizovali nepohodlí, spojené s omezením provozu, budou na linky podle provozních možností přednostně nasazovány tramvaje s větší přepravní kapacitou. Prioritou je pro nás důvěra cestujících, tím pádem i jejich včasná informovanost o všech omezeních. Proto je přímo ve vozidlech s předstihem doprovází speciální hlášení o změnách, informace jsou vyvěšeny na zastávkách a podrobně jsou sepsány i na našem webu. Chceme být i nadále v těchto náročných týdnech spolehlivým partnerem všech na jejich cestách Ostravou a okolím, i když současná situace pro nás není jednoduchá,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Tramvajový provoz v pracovní dny upravil DPO podle speciálního jízdního řádu, který cestující najdou na zastávkových jízdních řádech v nové kolonce pod názvem „zvláštní“. To v praxi znamená, že tramvajový provoz MHD se přiblíží prázdninovému jízdnímu řádu.

Zdroj: DPO, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: