DPP vysoutěžil zhotovitele nové tramvajové smyčky Depo Hostivař, stavební práce se plánují zahájit v polovině letošního března

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil veřejnou zakázku na zhotovitele nové tramvajové smyčky Depo Hostivař a s vítěznou firmou podepsal smlouvu. Smyčku postaví společnost EUROVIA CS, která nabídla nejnižší cenu 193,96 milionů korun, o 37 milionů méně, než byl odhad nákladů dle projektové dokumentace. DPP v této veřejné zakázce obdržel nabídky od osmi subjektů. Samotnou stavbu DPP plánuje zahájit v polovině letošního března, zprovoznit pak do konce srpna 2022.

Nová tramvajová smyčka Depo Hostivař vznikne na místě stávajícího stejnojmenného obratiště autobusů mezi stanicí metra A Depo Hostivař, křižovatkou Černokostelecké a Sazečské ulice a povrchovým záchytným parkovištěm P+R. DPP v rámci této investiční akce postaví celkem 1,251 kilometru nových kolejí, z nichž zhruba třetina bude mít zatravněný svršek. Napojení smyčky na stávající tramvajovou trať vedoucí ze Strašnic Černokosteleckou ulicí do Ústředních dílen DPP bude zhruba 100 metrů před křižovatkou Černokostelecké a Sazečské ulice. Autobusové obratiště u stanice metra Depo Hostivař nezanikne, ale dostane novou podobu. Bude uvnitř tramvajové smyčky včetně odstavných ploch pro autobusy.

Nová tramvajová smyčka bude mít kapacitu odstavných kolejí pro celkem až pět tramvají typu 15T a celkem čtyři nástupiště. Tři budou určeny pro tramvajové spoje, jeden pro výstup, dva pro nástup, jak pro směr do centra, tak i z centra. Čtvrté nástupiště bez kolejí bude sloužit autobusovým linkám. V této podobě bude smyčka připravena na případné prodloužení tramvajové tratě do Štěrbohol a ukončování spojů i z této strany.

Vizualizace budoucího stavu: Metroprojekt Praha
Vizualizace budoucího stavu: Metroprojekt Praha

Zdroj: DPP, vizualizace budoucího stavu: Metroprojekt Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: