Brněnský dopravní podnik vypraví historické tramvaje, výtěžek z akce Jezdíme pro Ukrajinu věnuje na humanitární pomoc

Oblíbené vozy „plecháč“ a „dřevák“ vyjedou na trasu sezónní historické linky H4 v sobotu 5. března. Jízdné je dobrovolné, veškerý výdělek z akce Dopravní podnik města Brna věnuje na pomoc Ukrajině. Dopravce spoléhá na podporu Brňanů a klade si vysoký cíl: vybrat za osm hodin sto tisíc korun.

Historické tramvaje 4MT 134 (plecháč) a vůz č. 107 (dřevák) budou jezdit v sobotu 5. března 2022 po trase historické linky H4, tedy: Nové sady, smyčka – Nové sady, zastávka – Hlavní nádraží, Padowetz – Zelný trh – Náměstí Svobody – Česká, kostel sv. Tomáše – Malinovského náměstí a zpět.

Speciální charitativní linka bude v provozu od 10 do 18 hodin; tramvaje zastávkami projedou ve 20minutovém intervalu.

„Vedení města Brna jsme nabídli autobusy, pracovní místa i ubytování pro osoby, které hledají v Brně útočiště před válkou na Ukrajině. Akce Jezdíme pro Ukrajinu historickými tramvajemi je další cestou, kterou chceme vyjádřit podporu tamním obyvatelům a poskytnout jim konkrétní finanční pomoc. Srdečně zvu na sobotní jízdy nejen naše fanoušky, ale všechny, kterým projížďka udělá radost a zároveň chtějí spolu s námi pomoci,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Zájemci mohou nastoupit a vystoupit na kterékoli ze zastávek, podmínkou je příspěvek do kasičky průvodčího, za který dostanou speciální jízdenku. Částka je libovolná, doporučené jízdné je 100 Kč za osobu. Jízdné je nutné platit hotově.

Veškerý výtěžek z akce Jezdíme pro Ukrajinu dopravní podnik vloží na účet Diecézní charity Brno. Cíle má dopravce nemalé: vybrat 100 tisíc korun. „Věřím, že to dáme,“ dodal Havránek.

Zdroj: DPMB, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: