Na Brněnské přehradě startuje v sobotu letošní plavební sezóna

Lodě Dopravního podniku města Brna vyplují na Brněnskou přehradu v sobotu 9. dubna, kdy bude slavnostně za nástupu kapitánů DPMB zahájena 76. plavební sezóna.

Šestice lodí je už připravena k vyplutí. Během zimních měsíců je museli zaměstnanci dopravního podniku opět dostat do kondice. Opravit interiér, zázemí pro cestující, ale i části lodí, které jsou přes sezónu skryty pod vodou. V hangáru zatím zůstává loď Brno, na které se opravuje elektroinstalace. Ta původní už nevyhovovala předpisům a technickým požadavkům. Ke zbytku flotily se loď přidá během letních měsíců.

Loňská sezóna byla pro lodní dopravu rekordní, lodě svezly 286 tisíc cestujících, což je od 80. let minulého století vůbec nejvíc. Město Brno společně s dopravním podnikem plánují, jak lokalitu ještě víc zatraktivnit. Vzniknou další grilovací místa, do budoucna by se mohla zlepšit například i doprava.

V plánu je i další modernizace samotné lodní dopravy. „Každoročně investujeme do modernizace lodí, infrastruktury či zimního dobíjení 10 milionů korun. Do budoucna navíc připravujeme projekt na přestavbu dalších přístavišť na plavební dráze. Cílem je přinést cestujícím a návštěvníkům ještě větší komfort a pohodlí,“ nastínil plány generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

V plavební sezóně zajišťuje DPMB pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Flotila DPMB, pro kterou je charakteristický elektrický pohon, se skládá ze sedmi lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart, Morava a jednopalubová loď Brno. Ceny pro letošní plavební sezónu zůstávají stejné jako loni. Stejně tak je možné si lodě také pronajmout.

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: