Pátým členem Představenstva Českých drah se stal Lukáš Svoboda

Dozorčí rada Českých drah, a.s., dnes zvolila pátým členem Představenstva ČD Lukáše Svobodu, dosavadního ředitele úseku Ekonomiky a sdílených služeb ve společnosti ČD – Telematika.

U národního dopravce bude Lukáš Svoboda odpovědný za řízení ekonomických útvarů. Představenstvo ČD je tak kompletní. „V otázce výběru Lukáše Svobody jsme ve shodě s novým předsedou představenstva. V oblasti podnikových financí se pohybuje více než 12 let. Působil na několika vysokých manažerských pozicích včetně funkce CFO v podniku s dvacetimiliardovým obratem. Nesporná výhoda Lukáše Svobody je, že má zkušenosti se Skupinou ČD. Ve vedení společnosti bude hrát klíčovou roli a pracovat začne hned zítra. Jeho hlavní úkoly jsou stabilizace cash flow, ověření nákladové efektivity, cenotvorby a výnosů,“ říká k volbě předseda Dozorčí rady ČD, a.s., Miroslav Zámečník.

Foto: České dráhy

Lukáš Svoboda je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V uplynulých letech vedl např. finanční divizi a sekci controllingu ve státním podniku Česká pošta nebo působil jako Senior Consultant v oddělení Fúzí a akvizic ve společnosti PricewaterhouseCoopers. Od roku 2019 do současnosti pracoval pro ČD – Telematiku, dceřinou společnost Českých drah. Vedle standardní agendy finančního ředitele byl zodpovědný také za oblast nákupu, logistiky nebo správy majetku.

Složení Představenstva ČD, a.s.

· Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel
· Michal Kraus, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele
· Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele
· Blanka Havelková, členka představenstva a náměstkyně generálního ředitele
· Lukáš Svoboda, člen představenstva a náměstek generálního ředitele

Zdroj a foto: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: