Pražský dopravní podnik obnovuje informační dny pro zájemce o pozici řidič autobusu

Po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu-19 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) opět pořádá informační den pro zájemce o pozici řidič autobusu, kde se mohou dozvědět všechny podrobnosti o této profesi. Akce proběhne ve čtvrtek 21. dubna 2022 od 14:30 v budově autoškoly v Ústředních dílnách DPP v Hostivaři v Praze 10. Je určena všem držitelům platného řidičského oprávnění skupiny B a C, ale také těm, kteří mají platné oprávnění skupiny D a současně průkaz profesní způsobilosti řidiče. Ti mohou získat náborový příspěvek 50 tisíc korun, pokud se stanou novými řidiči autobusů DPP.

Zájemci o povolání řidiče autobusu se na setkání dozvědí základní informace o právním vztahu nového zaměstnance DPP, kvalifikačních dohodách, přehledu platné legislativy obecně, v neposlední řadě mzdové podmínky a přehledy příplatků. DPP má dlouholetou tradici a poskytuje stabilní zázemí pro svůj personál, což s sebou nese i mnohé benefity. Jaké to jsou, se zájemci rovněž dozvědí na informačním dni. Nebudou chybět ani informace o typech a délkách pracovních směn řidičů, nebo například o způsobu zařazování řidičů do turnusů. Zájemci o práci řidiče se také seznámí s odbavovacím a informačním systémem v autobusech, s činností výpravny, vozovým parkem DPP a střediskem garážmistrů.

Pokud se uchazeči či uchazečky rozhodnou, že chtějí usednout za volant pražských autobusů, čeká je přezkoušení z řízení vozidla hmotnostní kategorie, ke které vlastní řidičské oprávnění, dále je bude čekat lékařská prohlídka a dopravně psychologické vyšetření. Přezkoušení z jízdy bude možné absolvovat už během informačního dne přímo na místě v Ústředních dílnách DPP.

Informační den je určen jak pro držitele řidičského oprávnění pro skupinu B a C s platným průkazem profesního osvědčení i bez něj. Samozřejmě jsou na akci vítáni také řidiči, kteří již řidičské oprávnění pro skupinu D vlastní. Uchazeči o povolání s řidičským oprávněním B nebo C budou moci skupinu D získat po nástupu do DPP a řidičský kurz absolvovat zdarma v předem dohodnutém termínu.

Náborový příspěvek ve výši 50 tisíc korun mohou získat noví zaměstnanci, kteří jsou držiteli platného řidičského průkazu skupiny D a platného průkazu profesní způsobilosti řidiče. DPP tento příspěvek vyplatí, pokud se zaměstnanec smluvně zaváže zůstat v pracovním poměru u DPP po dobu nejméně 3 let.

Pokud se někteří zájemci nebudou moci informačního dne (na adrese U Vozovny 6, Praha 10) zúčastnit, ale stojí o práci řidiče autobusu MHD u DPP, mohou přímo kontaktovat náborovou kancelář DPP na bezplatné lince 800 220 020.

Zdroj: DPP, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: