České dráhy vypraví speciální vlaky na akci Bílý kámen 2022

V neděli 1. května se uskuteční tradiční cykloturistická akce olomouckého regionu na území Vojenského újezdu Libavá – Bílý kámen 2022. Ve spolupráci s organizátory již 28. ročníku oblíbené akce a pod záštitou Olomouckého kraje vypraví České dráhy speciální vlak z Olomouce do Moravského Berouna a zpět. Jiný zvláštní vlak zajistí spojení na akci také ze směru z Ostravy přes Suchdol nad Odrou do Budišova nad Budišovkou. Tyto zvláštní spoje zajistí dopravu jak vlastních účastníků, tak i jejich jízdních kol do zajímavých míst jinak celoročně uzavřeného vojenského újezdu.

Z olomouckého hlavního nádraží bude zvláštní cyklovlak do Moravského Berouna odjíždět v neděli 1. května 2022 v 8:35. Na své trase zastaví ve stanicích a zastávkách v bezprostřední blízkosti otevřených vstupů do vojenského újezdu. Ve vlaku, kde bude platit jízdné jak podle tarifu ČD, tak i podle tarifu IDSOK, bude k dispozici 242 míst k sezení a 116 míst pro jízdní kola.

Spěšný vlak do Budišova nad Budišovkou bude odjíždět z nádraží Ostrava střed v 7:08 a do svého cíle přijede v 9:06. Tento vlak bude zastavovat ve vybraných stanicích na trase a bude též vhodný k přepravě bicyklů. Celkově nabídne 35 míst pro kola. Zpět do Ostravy pojede mimořádný vlak z Budišova nad Budišovkou v 16:35. V tomto vlaku bude platit běžný tarif ČD a tarif ODIS. Vzhledem k očekávanému vysokému zájmu cyklistů budou kapacitně posílené i ostatní pravidelné vlaky na trati Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: