České dráhy nabízejí síťovou jízdenku Interrail za poloviční cenu

To umožňuje akční nabídka Českých drah a společnosti Eurailgroup k 50. výročí evropské síťové jízdenky Interrail.

Ve dnech 6. až 10. května 2022 je možné v ČD Centrech a v mezinárodních pokladnách Českých drah zakoupit Interrail, globální síťovou jízdenku pro celou Evropu, se slevou 50 %. Sleva platí pro globální jízdenky s platností 1, 2 nebo 3 měsíce v 1. i ve 2. třídě vlaků. K jedné dospělé jízdence lze zároveň vystavit až dvě bezplatné jízdenky pro děti do 12 let.

Díky akční nabídce lze ušetřit i více než 10 000 Kč. Například tříměsíční globální jízdenka Interrail 2. třídy stojí běžně více než 22 000 Kč, od 6. do 10. května ji lze koupit za 11 275 Kč. Mladí lidé do 27 let (včetně) za ni zaplatí v tyto dny 8 475 Kč a senioři 10 150 Kč. Stejnou částku tedy ušetří. V poměru ceny a cestovních možností jsou pak nejvýhodnější doklady s platností dva a tři měsíce.

„Globální jízdenky Interrail lze během jejich platnosti použít kdykoliv a pro neomezený počet cest u železnic a trajektových společností, které jsou do nabídky zapojeny. Cestující tak získá vlastně neomezenou jízdenku pro své cesty, pouze v určených spojích, jako jsou některé rychlovlaky a noční spoje, je třeba zakoupit příplatek nebo rezervaci. Držitel jízdenky tak může v době její platnosti podniknout hned několik cest do zahraničí a postupně poznávat například naše sousedy, Benelux, Francii, lze dojet až k Atlantiku v Portugalsku, Eurotunelem do Velké Británie, na italskou Sicílii nebo do Skandinávie. S Interrailem lze dosáhnout také řecké ostrovy nebo turecký Istanbul a Ankaru. Jízdenky lze využít třeba pro opakované víkendové cesty do zahraničí a každý víkend tak trávit v jiném evropském městě,“ uvádí tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Jízdenky Interrail byly zavedeny 1. března 1972 s cílem podpořit cestování mladých lidí a studentů, umožnit jim seznámení s jinými zeměmi, národními zvyky a navázat mezinárodní přátelství mezi mladými lidmi. Z počátku byly určené pro velmi mladé lidi do 21 let, později se tato hranice zvýšila na 23 let a od roku 1979 na 26 let. Od roku 1988 jsou tyto jízdenky nabízeny pro všechny věkové skupiny. Jízdenky Interrail v současnosti platí u více než 40 společností provozujících železniční dopravu a trajekty ve 35 státech Evropy.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: