Brněnský dopravní podnik otevírá letní kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají

Dopravní podnik města Brna se začátkem letních prázdnin spustí kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají. Prázdninový kurz bývá oblíbený mezi studenty vysokých škol, kterých pro podnik jezdí aktuálně 11.

Do kurzů 1. července nastoupí dvě 16členné skupiny budoucích řidičů autobusů a tramvají. Zatímco tramvajácký výcvik trvá dva měsíce, autobusáci v lavicích a za volantem stráví o dva měsíce déle.

Podmínkou pro přihlášení do kurzu je minimální věk 21 let, řidičské oprávnění skupiny B a čistý trestní rejstřík. Prvním krokem je úspěšné absolvování nástupního psychologického vyšetření, následně účastníci kurzu projdou 35denní teoretickou výukou a praktickým výcvikem. Na závěr je čeká složení praktických a teoretických zkoušek. Výhodou pro studenty je fakt, že už během kurzu pobírají mzdu.

„Letní kurzy pro budoucí řidiče autobusů a tramvají bývají každý rok nejrychleji zaplněny. Velkou část účastníků tvoří vysokoškolští studenti. Během prázdnin projdou kurzem a začátkem semestru mohou začít jezdit. Směny si vybírají podle svých možností. Aktuálně u nás řídí 11 vysokoškolských studentů,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. V obou prázdninových kurzech jsou stále volná místa.

Další kurzy dopravce otevírá na autobus 1. září, na tramvaj a trolejbus 3. října 2022.

Zdroj: DPMB, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: