Letiště Praha rozšiřuje služby. Nabízí balení zavazadel, nebo více možností odbavení kufrů přes samoodbavovací kiosky

S nárůstem počtu cestujících během prázdnin Letiště Praha rozšiřuje i svoje služby. Letiště denně odbaví téměř 45 tisíc pasažérů, kteří nově mohou vyzkoušet kulinářské umění vietnamské restaurace na Terminálu 2, delší provoz v restauracích nebo službu balení zavazadel. Zvýšil se také počet leteckých společností, které umožňují samoodbavení zavazadel u letů v rámci schengenského prostoru, tedy z Terminálu 2.

Od června je opět k dispozici služba balení zavazadel. Cestující mohou využít stanoviště baličů v odletových halách obou terminálů. Službu zajišťuje výherce proběhlého koncesního řízení, společnost Safe Bag Czech Republic.

Cestující společností skupiny Lufthansa Group: Austrian, Lufthansa a SWISS mohou nově využívat samoobslužného odbavení svých zavazadel na druhém Terminálu u přepážek 284-295. Tuto možnost nabízejí také Air France, ČSA, KLM a Smartwings. Nutností je mít palubní vstupenku z on-line odbavení nebo samoobslužného kiosku. Po načtení palubní vstupenky si cestující vytiskne štítek, umístí jej na zavazadlo, které dá na pás.

„Služba je určena pro odbavení standardního zavazadla, které splňuje limity daného dopravce. Rádi bychom ji nabízeli také na Terminálu 1, bohužel zájem o ni je mezi dopravci operujícími z tohoto terminálu výrazně menší než mezi dopravci létajícími z Terminálu 2. Nicméně i tak se této myšlenky nevzdáváme,“ říká výkonný ředitel provozu letiště Martin Kučera.

Letiště Praha také pokračuje ve spolupráci s dodavatelem nápojových automatů společnosti VERY GOODIES. Na počátku nového kontraktu je počet automatů stejný jako v minulém – s růstem cestujících a pokud to bude prostorově možné, očekáváme přidávání automatů. Letiště Praha ustanovuje pevnou cenu za jeden druh balené vody ve výši 25 korun za jedno balení.

Foto: Letiště Praha

Rozšířená otevírací doba ve vybraných Gastro provozovnách:

· Lagardere Travel Retail – Bread&Co. Terminál 2 odletová hala – nepřetržitý provoz

· Lagardere Travel Retail – Costa Coffee Prst D – nepřetržitý provoz

· Lagardere Travel Retail – Costa Coffee Tranzit Terminál 1 neveřejná – nepřetržitý provoz

· Lagardere Travel Retail – Costa Coffee Terminál 1 odletová hala – nepřetržitý provoz

· AmRest Coffee – Starbucks Terminál 1 odletová hala – 6:30 – 22:00

· AmRest – KFC Spojovací objekt Terminál 2 veřejná – 7:00 – 23:00

· AmRest – Pizza Hut Spojovací objekt Terminál 2 veřejná – 7:00 – 22:00

Foto: Letiště Praha

Zdroj a foto: Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: