V São Paulu zprovoznili linku metra s digitální technologií CBTC od společnosti Siemens Mobility

Digitální technologie CBTC od společnosti Siemens Mobility je instalovaná na 15km trati, v 11 stanicích a 29 vlacích.

Společnost ViaQuatro úspěšně zahájila plný provoz celé linky 4 metra v São Paulu s řízením jízdy vlaků technologií CBTC (Communications-Based Train Control) dodanou společností Siemens Mobility. Od otevření prvního úseku v roce 2010 se jedná o první plně automatizovanou linku metra v Jižní Americe, která může být provozována se systémem GoA 4, což je nejvyšší stupeň automatizace jízdy vlaků, který umožňuje automatické řízení a ovládání vlaků (bezobslužný provoz). Digitalizovaný a optimalizovaný systém umožňuje efektivnější a centralizovanější řízení provozu a zároveň zvyšuje bezpečnost, dostupnost a kapacitu celé sítě.

Linka 4, známá také jako „žlutá linka“, bude schopna přepravit až milion cestujících denně. Začíná na hlavním nádraží „Estação da Luz“ a nedávno byla prodloužena až do „Vila Sônia“, má délku 15 km s 11 stanicemi a je na ní nasazeno 29 vlaků. Linku provozuje společnost ViaQuatro, součást společnosti CCR Mobilidade, která je odpovědná za všechny projekty městské dopravy skupiny CCR v Brazílii.

„Jsme hrdí na to, že jsme se stali partnery společnosti ViaQuatro při realizaci tohoto významného projektu. Linka 4 v São Paulu je nejinovativnější linkou metra v Latinské Americe a naše nejmodernější digitální technologie může až jednomu milionu cestujících denně poskytnout lepší komfort pro cestující, který se vyznačuje zvýšenou bezpečností, spolehlivostí a dostupností,“ řekl Andreas Facco Bonetti, generální ředitel Siemens Mobility pro Brazílii a region Latinské Ameriky.

Od roku 2007 spolupracuje společnost Siemens Mobility se společností ViaQuatro na instalaci digitálních signalizačních zařízení, včetně systémů CBTC-UTO (GoA4 bez strojvedoucího) Trainguard MT, palubní telekomunikace, systému vlak-kolej, aplikace zabezpečovacích systémů SICAS, VICOS a SCADA. Digitalizovaný systém umožní společnosti ViaQuatro bezpečně zvýšit počet vozidel na lince 4 a díky větší četnosti jízd vlaků jí poskytne potřebnou kapacitu pro odbavení většího počtu cestujících. Kromě toho průběžné informace o stavu dopravního systému zlepšují efektivitu provozu, což povede k menšímu počtu zpoždění a aktuálnějším informacím pro cestující.

Zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: