Výpadky spojů v integrované dopravě Středočeského kraje

V poslední době dochází k občasnému rušení vybraných spojů autobusových linek ve Středočeském kraji, které je mimo jiné způsobené i onemocněním COVID mezi řidiči.

„Prioritou IDSK a ROPIDu je i přes tuto nepříznivou situaci zajištění maximálního rozsahu provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje, a proto chceme ubezpečit cestující v systému Pražské integrované dopravy, že Dispečink PID ve spolupráci s dopravci dokáže případné výpadky řidičů ve většině případů řešit. Nelze ale vyloučit, že v jednotlivých případech může dojít k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů při příchodu na pracoviště. V takovém případě je snahou, aby cestující mohli za zrušené spoje využít náhradní spojení prostřednictvím ostatních linek PID v dotčené oblasti,“ uvádí Oldřich Buchetka, tiskový mluvčí IDSK.
Na webu Pražské integrované dopravy je pravidelně aktualizován seznam všech spojů, které budou následující den v režimu mimořádného výpadku. Cestující tak mají přehled spojů, u kterých hrozí potenciální riziko zrušení. Aktuální informace jsou zveřejňovány denně na webu http://www.pid.cz a na facebooku, instagramu, twitteru (vždy opět na stránkách či kanálu PID) a na PID Lítačce, která je k dispozici v podobě aplikace pro mobily (IOS i Android).

Zdroj: IDSK

Leave a Reply

%d bloggers like this: