Benzín pod 40 Kč/l natankujete i na dálnici. Plošná cena s kartami Axigonu je v celé síti Shell 39,39 Kč/l

Letní prázdniny jsou ve znamení výrazného poklesu cen pohonných hmot. Například litr benzínu zlevnil od začátku července asi o 7 korun. Jeho průměrná cena je nyní 41 Kč/l. Výrazným tempem klesají rovněž plošné ceny. Například držitelé tankovacích karet poskytovaných nákupní aliancí Axigon v tomto týdnu tankují Natural 95 v celé síti Shell za 39,39 Kč/l.

Plošné ceny paliv jsou vyhlašovány zpravidla na týdenní bázi a platí v celé síti čerpacích stanic dané petrolejářské firmy. Jsou typické zejména tím, že bezprostředně reflektují aktuální situaci na trzích, zatímco běžné ceny pro koncové zákazníky reagují vždy s určitým zpožděním.

Plošné ceny jsou dlouhodobě pod cenovým průměrem trhu. Především v období prudkých cenových výkyvů mohou reagovat velmi dynamicky, takže se stává, že krátkodobě klesají i pod úroveň tradičně nejlevnějších čerpaček, což se v posledních měsících i několikrát stalo,“ popisuje Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, která je autorizovaným distributorem tankovacích karet Shell. „Plošná cena benzínu pro držitele námi poskytovaných tankovacích karet klesla od začátku srpna v síti Shell již téměř o 4 koruny na litru. V tomto týdnu je tak možné bez jakýchkoliv omezení tankovat i na dálnici Natural 95 za 39,39 Kč/l. Přitom litr benzínu na D1 se na začátku tohoto týdne stále prodával za necelých 44 korun,“ dodává Damir Duraković.

Zdroj: Axigon, foto: Shell

Leave a Reply

%d bloggers like this: