Novinky na veletrhu Innotrans v Berlíně představí i 70 českých firem

Český železniční průmysl se chystá na největší akci letošního roku. Po čtyřech letech se v Berlíně uskuteční veletrh InnoTrans, kterého se zúčastní 70 českých firem.

Část z nich bude sdružena ve společném stánku Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI), který vzniká za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a bude umístěn v hale 9. Veletrh proběhne od 20. do 23. září na výstavišti MESSE Berlín a je to jeden z největších veletrhů svého druhu na světě. Během posledního ročníku v roce 2018 jej navštívilo přes 150 000 návštěvníků ze 149 zemí světa.

Firmy budou vystavovat od vozidel až po jednotlivé komponenty

Na stáncích budou české podniky představovat svoje novinky. K vidění bude například nová tramvaj z produkce Škoda Group pro trojměstí Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg. AŽD představí dispečerské pracoviště dálkového řízení TrafficSWing DOZ-1 s telematickou nadstavbou TrafficSWing GTN a okročilým systémem pro automatické stavění vlakových cest ASVC pro železniční trať Praha Vršovice – Uhříněves. Výrobce DAKO bude mít na expozici k vidění exponáty pneumatických i hydraulických brzdových systémů pro kolejové vozidla, včetně mechatronických řídících komponent.

Svou premiéru na veletrhu InnoTrans zažije sedadlo určené pro premium class všech zákazníků a dopravců, kteří se chtějí odlišit mírou nabízeného komfortu. Sedadlo navazuje na tradici elektricky ovládaných sedadel, vyráběných ve společnosti BORCAD od roku 2012. BONATRANS GROUP pak na veletrhu představí několik typů svých kol pro kolejová vozidla. Například se jedná o napěťově optimalizované kolo BONA320 pro nákladní vozy s tlumičem BONASILENCE®R+ nebo kolo s tlumičem BONASILENCE®P pro soupravy pražského metra. Veletrhu se aktivně zúčastní také výzkumné ústavy a zkušebny a také firmy, které dodávají elektrické komponenty.

Nová tramvaj produkce Škoda Group pro trojměstí Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg (foto: Škoda Group)

Zdroj: ACRI, foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: