Nový most pro pěší a cyklisty propojí Kačerov a Roztyly

Nový most pro pěší a cyklisty s pracovním názvem Bike Snake zásadním způsobem zlepší pěší a cyklistickou prostupnost územím, které je dnes možné překonat pouze autem nebo metrem.

Severní napojení lávky se nachází severně od Michelské ulice s možností pohybu v uliční síti zástavby na obou stranách magistrály i dopravního uzlu u stanice metra Kačerov. Na jižní straně je pak napojena cestní a uliční síť jihozápadního okraje zástavby Spořilova s možností pokračovat k území u stanice metra Roztyly s využitím současné lávky přes silnici pro motorová vozidla.

Podle Adama Scheinherra je projekt momentálně ve fázi studie. Ta bude Technické správě komunikací sloužit jako podklad pro vypsání veřejné zakázky formou veřejné soutěže Desing and Build.

„Lávka je v maximální možné míře navržena z ekologických materiálů, jako jsou dřevěné nosníky mostní konstrukce, dřevěné průhledné zábradlí a ultra-vysokohodnotný beton mostovky s mimořádnou trvanlivostí a odolností proti vlivům prostředí. Jedná se o kompozitní dřevo a UHPC (ultra-high performance concrete) konstrukci mostovky na ocelových pilířích. Navíc díky návrh nosné konstrukce z ekologického materiálu ušetříme 70 procent CO2,“ dodává Adam Scheinherr.

Vizualizace: WaltGalmarini AG
Vizualizace: WaltGalmarini AG

Zdroj: MHMP, vizualizace: WaltGalmarini AG

Leave a Reply

%d bloggers like this: