Škoda Group nově začala nabízet přestavbu dieselových autobusů na elektrobusy

Škoda Group, český výrobce řešení pro veřejnou dopravu, podepsala memorandum o porozumění se společností pepper motion, specialistou na přestavby a modulární systémy pro elektrický pohon.

Škoda nabízí svým zákazníkům širokou škálu řešení na míru. S novými ekologickými vozidly CITY-FAMILY, doprovodným servisem a dalšími možnostmi přestaveb poskytuje optimální nabídku pro mobilitu budoucnosti ve veřejné dopravě.

“Jsem ráda, že kromě vylepšení trolejbusů novou bateriovou technologií máme nyní v nabídce i přestavbu dieselových autobusů na elektrobusy. Vytváříme tím nové možnosti pro zákazníky a regiony, které například z finančních důvodů upřednostňují právě modernizace”, komentuje Tanya Altmann, prezidentka Bus Mobility Solutions, Škoda Group.

Stejně jako Škoda, i pepper motion, jako technologický lídr a průkopník v oblasti retrofittingu, usiluje o úspěšnou transformaci mobility. Základním produktem je sada, kterou lze použít k přestavbě dieselových autobusů a nákladních vozidel na elektromobily. V porovnání s novým dieselovým autobusem činí úspora emisí CO2 u přestavěného autobusu přibližně 68 tun ročně. Pepper motion svým přístupem k modernizaci proměnil svou vizi ve skutečnost, a tím umožnil vytvořit udržitelný způsob mobility budoucnosti – jak z ekologického, tak z ekonomického hlediska.

“Udržitelná ochrana životního prostředí a klimatu, stejně jako efektivní využívání zdrojů a energie jsou důležitými pilíři všech našich firemních aktivit. S našimi řešeními přestaveb aktivně přispíváme ke snižování emisí v dopravě směrem k hlavnímu cíli, kterým jsou nulové emise a CO2 neutralita,” říká Andreas Hager, jednatel společnosti pepper motion.

Foto: Škoda Group

Zdroj: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: