Brněnský dopravní podnik hledá řidiče autobusů a nabízí odměnu 150 tisíc korun

Celorepublikový problém s nedostatkem řidičů trápí i brněnský dopravní podnik. Dlouhodobě mu chybí na pět desítek řidičů, přivítal by i více. Nové řidiče autobusů chce dopravce nalákat motivačním příspěvkem.

Až 150 tisíc korun nabízí DPMB novým řidičům autobusů. Dopravnímu podniku by se hodilo získat až čtyřicet autobusáků. „Hotoví řidiči s platným řidičským oprávněním skupiny D na trhu práce nejsou. Dříve toto oprávnění získávali třeba na vojně, což teď není. Navíc starší řidiči odchází do důchodu. Jen za posledních pět měsíců do starobního důchodu odešlo 11 řidičů, což je kapacita jednoho celého kurzu,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Nárok na motivační náborový příspěvek mají řidiči a řidičky, kteří vlastní platný řidičský průkaz skupiny D a platný průkaz profesní způsobilosti řidiče skupiny D. „Naší další podmínkou je, aby u nás zůstali po dobu 4 let. Částku jim proto budeme vyplácet průběžně. První splátku ve výši 75 tisíc korun dostanou hned po zkušební době,“ dodal Havránek. Zbytek motivačního příspěvku bude vyplacen v dalších dvou splátkách.

Kromě odchodů do důchodu trápí DPMB i odliv zaměstnanců – řidičů z okolí Brna. Ti bohužel, s ohledem na vysoké ceny pohonných hmot, hledají práci poblíž svého bydliště a od dopravního podniku z tohoto důvodu odchází. Vedení DPMB proto navíc prověřuje možnost ekonomicky podpořit právě dojíždějící řidiče.

Zdroj: DPMB, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: