OBRAZEM: Prohlídka nového tunelu ke kampusu se těšila velkému zájmu

Měsíc před zprovozněním nové tramvajové trati ke kampusu jej brněnský dopravní podnik zpřístupnil zájemcům o prohlídku. Odpoledne otevřených dveří se uskutečnilo v úterý 15. listopadu.

Možnosti projít novým tunelem ke kampusu využilo více než 6 tisíc lidí. Zájemci si mohli moci prohlédnout nejen tunel, ale i novou tramvaj Škoda ForCity Smart 45T. Pro děti i dospělé dopravce připravil i speciální tematický kvíz.

Na konečné stanici před Fakultní nemocnicí Brno byla přistavena k prohlédnutí i nahlédnutí nová tramvaj Škoda ForCity Smart 45T a tabule s informacemi o stavbě.

V následujících dnech pak budou na trati pokračovat dokončovací práce a zkušební jízdy, aby zde mohl být od 11. prosince 2022 spuštěn provoz s cestujícími.

„Stavba tramvajové trati k univerzitnímu kampusu od samého počátku budí velký zájem Brňanů. Naši facebookovou stránku Šalinou na kampus, kam vkládáme fotky, videa a informace o stavbě, sledují téměř tři tisíce lidí,“ sdělil generální ředitel Dopravní podnik města Brna Miloš Havránek. Tunel bude vybaven bránou a bezpečnostním systémem a po dokončení stavby do něj nikdo nepovolaný nebude moci vstoupit.

Nová tramvaj Škoda ForCity Smart 45T od skupiny Škoda Group (foto: DPMB)

Zdroj: DPMB, foto: DPMB a Michal Rzounek

Leave a Reply

%d bloggers like this: