Škoda Group vyrobí pro finské město Tampere další tři tramvaje ForCity Smart Artic

Škoda Transtech, která je součástí skupiny Škoda Group, dodá společnosti Tampereen Raitiotie Oy další tři tramvaje Škoda ForCity Artic Tampere X34.

Tamní dopravní podnik využil opce a objednal další tři 100% nízkopodlažní tříčlánkové tramvaje, které byly navrženy speciálně pro náročné severské podmínky. Obousměrná tramvaj konstruovaná pro rozchod kolejí 1435 mm je dlouhá 37,3 m, má zcela rovnou podlahu a pojme až 264 cestujících. Tramvaj je lehce přístupná i pro vozíčkáře a kočárky. Nová vozidla vyrobí závod Škody Transtech v Otanmäki.

První nová tramvaj ForCity Smart Artic byla do tohoto třetího největšího finského města předána v květnu roku 2020. Po prvních dvaceti vozech objednal dopravce na jaře tohoto roku dalších pět tramvají.

„ForCity Smart Artic Tampere (Tampereen Ratikka) je co do velikosti největší tramvajový vůz vyráběný v severských zemích. Kromě jeho velikosti a inteligentních funkcí je výjimečný také tím, že byl navržen ve spolupráci s obyvateli města Tampere. Vozy se v provozu osvědčily jako spolehlivé a my jsme rádi, že můžeme pokračovat v dobré spolupráci se skupinou Škoda,“ říká Pekka Sirviö, generální ředitel společnosti Tampereen Raitiotie Oy.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: