Siemens Mobility dodá do Indie 1 200 elektrických lokomotiv za 3 miliardy eur

Historicky největší zakázka v lokomotivním odvětví Siemens Mobility a zároveň největší zakázka Siemens v Indii.

Obří zakázku na 1 200 lokomotiv o výkonu 6 700 kW (9 000 HP, resp. koňských sil) od indických železnic získala společnost Siemens Mobility. Pro Siemens Mobility je tato zakázka důležitým milníkem v posilování pozice na zajímavém rostoucím trhu – Indie je zemí nových odbytišť pro železniční průmysl s téměř plně elektrifikovanou železniční sítí. Jedná se vůbec o největší objednávku lokomotiv v historii společnosti Siemens Mobility i největší zakázku v historii Siemensu v Indii. Hodnota zakázky je zhruba 3 miliardy eur (bez daní a cenových změn).

Předmětem zakázky je konstrukční návrh lokomotiv, jejich výroba a uvedení do provozu a také 35 let údržby formou tzv. „full service“. Dodávky se plánují na období jedenácti let. Montáž proběhne v továrně indické železniční společnosti v Dahodu ve státě Gudžarát v Indii. Čtyři depa indických železnic ve Višachapatnamu a Raipuru, Kharagpuru a Pune pak vytvoří zázemí pro provádění údržby. Montáž a údržbu lokomotiv bude společnost Siemens Mobility provádět společně se zaměstnanci indických železnic.

Lokomotivy budou využívány pro nákladní dopravu v celé oblasti indických železnic a mohou vozit nákladní vlaky o hmotnosti až 4 500 tun rychlostí 120 km za hodinu. S výkonem 6 700 kW (9 000 HP) budou patřit k nejvýkonnějším nákladním lokomotivám na světě. Budou vybaveny moderními pohonnými systémy, které se budou vyrábět v indických továrnách Siemens Mobility. Digitální platforma Railigent od společnosti Siemens Mobility lokomotivám umožní dosahovat vysoké spolehlivosti i produktivity.

Historie společnosti Siemens v Indii sahá až do roku 1867, kdy Werner von Siemens a jeho bratři postavili indoevropskou telegrafní linku z Londýna do Kalkaty. Společnost Siemens podporuje indické železnice nejnovějšími technologiemi již mnoho desetiletí a nabízí celou řadu inteligentních a efektivních technologií a řešení pro osobní i nákladní dopravu, železniční infrastrukturu a kolejová vozidla.

Zdroj a foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: