Střídání dopravců v Jablonci nad Nisou, MHD bude nově zajišťovat společnost ICOM transport

ČSAD Slaný patřící do koncernu ICOM transport vystřídá od 1. února 2023 společnost UMBRELLA Coach & Buses.

ICOM transport nově nasadí do provozu 23 nových hybridních autobusů Mercedes-Benz a 4 midibusy Rošero. Všechna vozidla byla nakoupena speciálně pro MHD v Jablonci nad Nisou. Nové vozy si zájemci mohli prohlédnout na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou.

Hybridní autobusy přináší úsporu paliva především v pomalejším městském provozu, kde probíhá využití pohybové energie při brzdění. Dochází k přeměně na elektřinu a ta se ukládá do baterie pro pozdější použití.

Komfort během jízdy zajistí cestujícím výkonná klimatizace. Ve výbavě vozů nechybí nejnovější informační systém, Wi-Fi připojení nebo USB zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky.

„Vozy budou mít hybridní pohon, klimatizaci, elektrický informační systém, povelovou soustavu pro nevidomé, Wi-Fi, USB nabíjení pro drobné elektrozařízení či dávkovač dezinfekce. Autobusy Mercedes-Benz budou již s automatickou převodovkou,“ přibližuje výbavu Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva.

Do provozu městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou jsou připraveni nastoupit stávající i noví zaškolení řidiči, přičemž 60 % z nich již podrobně zná jednotlivé trasy. Většina je místních a dobře zná strukturu i náročnost místního terénu. „Nově nastupujícím řidičům je nabízena jistota zaměstnání – zakázku jsme vyhráli na 5 let. Nabízíme práci na plný úvazek, na částečný i na dohodu, tím vycházíme vstříc všem řidičům,“ doplňuje předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová. Technické i dispečerské zázemí bude mít dopravce opět v průmyslové zóně Rýnovice.

Smlouvu s dopravcem uzavřelo statutární město v listopadu 2021, a to na 1 370 tis. ujetých kilometrů ročně. Cena dopravního výkonu pro rok 2023 včetně 10% snížené sazby DPH je 62,72 Kč/km, statutární město bude přispívat částkou 45,22 Kč/km.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: ICOM transport a Magistrát města Jablonec nad Nisou

Leave a Reply

%d bloggers like this: