Katamarán opět vyrazí na linku mezi Bratislavou a Vídní, cestu urazí za 75 minut

Twin City Liner, jak se katamarán nazývá, pendluje mezi Vídní a Bratislavou už od roku 2006.

Od roku 2006 mezi Bratislavou a Vídní přepravil kolem dvou milionů cestujících. Zatímco v covidových letech 2020 a 2021 lodě svezly jen kolem 14 000 cestujících ročně, v loňském roce se prodalo přes 143 000 lístků, čímž se plavidla přiblížila k rekordnímu roku 2019 se 165 000 prodanými jízdenkami.

Zájem o katamarán stoupá i díky rostoucímu zájmu B2B zákazníků v oblasti cestovního ruchu. Naprostou většinu pasažérů stále tvoří cestující na pravidelné trase Vídeň – Bratislava, Twin City Liner ale zahájil i speciální sváteční plavby do Budapešti a po úspěšné testovací plavbě do Györu se v letošním roce bude příležitostně vydávat i do tohoto maďarského města.

Katamarán provozuje víděňská komunální skupina Wien Holding s přispěním regionální odnože banky Raiffeisenlandesbank. Vedení společnosti pro letošní rok očekává další nárůst počtu přepravených cestujících. K tomu mají přispět i balíčky s přenocováním v Bratislavě či lepší zajištění prodeje, zejména v online sektoru.

Od roku 2019 se na Dunaji plaví nové katamarány z britských loděnic, které nahradily původní norská plavidla. Cena jízdenek začíná na 25 eurech za osobu a cestu. Pro seniory, studenty, příslušníky vojenské a civilní služby a nabízí Twin City Liner každé úterý poloviční slevy na jízdné (sleva se však nevztahuje na přístavní poplatky), zvýhodnění mohou každý den využít i cestující se zdravotním postižením.

Víkendová zimní plavební sezóna 2023 začne mezi Vídní a Bratislavou 4. února. Katamarán, který nyní ještě prochází kontrolou v doku v Linci, bude denně vyplouvat z Vídně v 10:30. Zpáteční cesta z centra Bratislavy začíná v 16:30 a do rakouské metropole loď připlouvá v 18 hodin. Oficiální zahájení sezóny s až šesti plavbami denně je v plánu 31. března.

Zdroj: Eurocomm-PR, foto: Twin City Liner na Dunaji © robertkovacs_net

Leave a Reply

%d bloggers like this: