Dopravní podniky se zapojily do kampaně Suchej únor

S heslem „Nepít je umění!“ odstartoval 11. ročník tradiční zdravotně osvětové kampaně Suchej únor, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky.

Stejně jako v minulých letech podpoří tuto akci i Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a několik dopravních podniků. Jejich prostřednictvím se bude osvěta šířit pomocí letáků ve vozech MHD i na sociálních sítích.

Do kampaně se v tomto roce připojily dopravní podniky v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Mostě a Litvínově, v Pardubicích a v Ústí nad Labem. V jejich vozech najdou cestující už od ledna letáky, které o výzvě Suchej únor informují. K propagaci využívají taky LCD obrazovky ve vozech nebo plakáty na zastávkách i nástěnky ve vozovnách, aby se informace dostala přímo k řidičům a dalším zaměstnancům. Osvětu pak šíří i prostřednictvím Facebooku nebo Instagramu.

„Zkusit měsíc bez alkoholu vypadá na první dobrou jednoduše. Jenže ve skutečnosti je za tím odvaha zkusit něco nového, schopnost podívat se upřímně sám na sebe, síla vykročit ze zajetých kolejí a jít svou vlastní cestou. To všechno se dá říct taky o umění: z dálky možná žádná velká práce, ale ve chvíli, kdy člověk sám čelí prázdnému plátnu, světlu na jevišti nebo bílé stránce, chápe hodnotu díla úplně jinak. V Sucháči si myslíme, že svoje umění může objevit každý – hledá-li mimo vlastní hranice všednosti a komfortu,” popisuje letošní téma Petr Freimann, ředitel neziskové organizace Suchej únor.

Zdroj: SDP ČR, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: