Brněnský dopravní podnik eviduje za loňský rok téměř 800 ztracených věcí

Pouze necelých 20 % ztracených věcí se vrátí svému majiteli.

DPMB za rok 2022 eviduje téměř 800 ztracených věcí. Disco koule, tiskárna, dětská autosedačka nebo velkoformátový obraz, i tyto věci v loňském roce zapomněli cestují v šalinách, trolejbusech a autobusech. Nejčastěji se však jednalo o peněženky, tašky s věcmi či občanské průkazy.

„Loňský rok byl podle našich statistik opravdu rekordní. Ve vozech řidiči či všímaví cestující našli 783 ztracených věcí, což je za posledních šest let nejvíc. Hranici 600 zapomenutých předmětů cestující překročili i v roce 2019, kdy se ve ztrátách a nálezech objevilo 666 předmětů,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Mezi měsíce, kdy cestující ztráceli nejvíc věcí patří, květen a červen, to dohromady ve vozech zapomněli 178 nejrůznějších předmětů.

Každá věc, která se ve vozech MHD najde, je uložena na příslušné výpravně nebo v informační kanceláři. Všechny předměty jsou také během 24 hodin vloženy do seznamu na webových stránkách dopravce s kontaktem na příslušného pracovníka, u kterého se nachází.

„Pokud nedojde k vyzvednutí, odevzdáváme je pravidelně na referát podatelny Odboru vnitřních věcí Magistrátu města Brna, a to většinou každou středu, “ vysvětlila postup vedoucí komunikace se zákazníky DPMB Renata Singerová.

Zdroj: DPMB, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu,

Leave a Reply

%d bloggers like this: