Stavební práce přeruší na deset dnů provoz tramvají na Smetanově nábřeží

Od soboty 15. dubna 2023 bude kvůli stavební pracím několika firem na deset dnů obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku mezi Národním divadlem a Staroměstskou.

Navíc o víkendu 15. a 16. dubna bude pro veškerou dopravu zcela neprůjezdný úsek od křižovatky Křižovnické s Platnéřskou ulicí po křižovatku Smetanova nábřeží s ulicí Karoliny Světlé. DPP a TSK apelují na řidiče, aby se po celou dobu výluky do této oblasti zbytečně nezajížděli. Tramvaje se na Smetanovo nábřeží opět vrátí zhruba od půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna 2023.

Práce TSK a DPP na Smetanově nábřeží

V rámci akce „Praha bez bariér – Smetanovo nábřeží“ bude Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) od soboty 15. dubna 2023 od ranních hodin realizovat dokončovací práce na rekonstrukci celého uličního prostoru Smetanova nábřeží, jejíž hlavní část proběhla v loňském roce. V aktuální etapě, která proběhne v úseku mezi ulicemi Národní a Betlémská, TSK provede přeložky stávajících stožárů veřejného osvětlení a trakčního vedení, kromě toho postaví 10 nových a odstraní šest stávajících trakčních stožárů, s čímž je zároveň spojena i úprava dráhových kabelů a sanace stávající kanalizace. Ty bude TSK realizovat i v úseku Betlémská – zastávka Karlovy lázně.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) této výluky využije k tomu, aby na tramvajové trati v daném úseku Smetanova nábřeží provedl výřezy kolejnic, opravy asfaltových povrchů i dláždění a elektrického ohřevu výhybek. Práce na Smetanově nábřeží potrvají do pondělí 24. dubna 2023 do zhruba půlnoci.

Dopravní opatření

Změny tras tramvajových linek

· Linka 2 je ve směru od Sídliště Petřiny ze zastávky Chotkovy sady vedena přes zastávky Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše), Právnická fakulta a Staroměstská (dočasně zřízená na Mánesově mostě) do zastávky Malostranská (u stanice metra), dále pokračuje zpět směr Sídliště Petřiny.

· Linka 17 je rozdělena na dvě části:

o ve směru od Vozovny Kobylisy je zkrácena do zastávky Staroměstská (na Mánesově mostě), dále pokračuje jako linka 18 směr Nádraží Podbaba,

o ve směru od Podolské vodárny je zkrácena do zastávky Národní divadlo, dále pokračuje jako linka 18 směr Vozovna Pankrác, resp. Náměstí Bratří Synků.

· Linka 18 je rozdělena na dvě části:

o ve směru od Nádraží Podbaba je zkrácena do zastávky Staroměstská (na Mánesově mostě), dále pokračuje jako linka 17 směr Vozovna Kobylisy,

o ve směru od Vozovny Pankrác, resp. Náměstí Bratří Synků je zkrácena do zastávky Národní divadlo, dále pokračuje jako linka 17 směr Podolská vodárna.

· Linka 24 je ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Florenc. V úseku Karlovo náměstí – Náměstí Bratří Synků je nahrazena vloženými spoji linky 18.

· Linka 93 je v úseku Staroměstská – Národní divadlo odkloněna přes zastávky Malostranské náměstí a Újezd.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizuje se zastávka Malostranská (směr Čechův most) na nábřeží Edvarda Beneše.

Přemísťuje se zastávka Staroměstská (obousměrně) na Mánesův most u Alšova nábřeží.

Změny v zastávkách autobusů

Pro linku 194 se přemísťuje zastávka Staroměstská (směr Florenc) na Mánesův most.

Zdroj: DPP, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: