Středočeští radní jednali o trolejbusové lince z Prahy do Staré Boleslavi. Vybrali Metroprojekt pro přípravu projektové dokumentace

Trolejbusová linka by měla spojit pražskou stanici metra Českomoravská a Brandýs nad Labem-Starou Boleslav. Plán zprovoznění nové trolejbusové linky má kraj na přelomu let 2025 a 2026.

Středočeští radní na svém zasedání schválili výběr firmy, která kraji vyhotoví projektovou dokumentaci a vyhodnotí záměr projektu včetně ekonomického hodnocení.

Dokumentaci připraví společnost Metroprojekt Praha. Akci pak administruje Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Hodnota veřejné zakázky je 24,9 milionu korun s DPH. Středočeský kraj pak bude projekční přípravu financovat poměrem 3:7 společně s hlavním městem Prahou. Zaplatí tedy cca 7,5 milionu korun, více než 17,4 milionu korun pak dodá metropole, resp. její dopravní podnik. Celá výstavba bude spolufinancována ze zdrojů EU.

Trolejbusová linka 375 bude začínat u pražské stanice metra Českomoravská (jako současná autobusová), pokračovat bude přes Kbely do Dřevčic a dále směr Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Zatrolejována však nebude celá trasa, ale jen 12,65 km z Prahy a 11,54 km v opačném směru. Nasazovány na ní budou parciální trolejbusy, přičemž pod „dráty“ se dobijí a v úsecích bez trolejí pojedou jen na baterii.

Zdroj: Středočeský kraj, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: